Eski PC donanımlarını değerlendirmek

rexolo

Hectopat
Arkadaşlar eski kasa var, içi full dolu. Ama Windows 7 bile tam ayarında kaldırıyor. Nette gezinmelik tek. Her neyse, ben şimdi bunu satsam 150 TL anca eder. Öyle satmak yerine nasıl değerlendiririm onları? Youtube'de adamlar altın vs. çıkarıyorlar. Ama uğraşmaya değer mi?

Sanırım Kripto para madenciliğini kastediyorsun. Kasanız eski. Doğal olarak Ekran kartı düşük seviye. 1 ay boyunca bilgisayarınızı 24 saat madenciliğe kullanırsanız kazanacağınız para elektrik faturasından az olacaktır. Kısacası uğraşmaya değmez kendimce.

Sanırım Kripto para madenciliğini kastediyorsun. Kasanız eski. Doğal olarak Ekran kartı düşük seviye. 1 ay boyunca bilgisayarınızı 24 saat madenciliğe kullanırsanız kazanacağınız para elektrik faturasından az olacaktır. Kısacası uğraşmaya değmez kendimce.
Kesinlikle katılıyorum. Mining olayını yapan insanlar bu işe genellikle çok ciddi yatırımlar yapıyorlar. Ancak o şekilde kar sağlanabiliyor. Eski bir bilgisayarla yapmak istenilirse sizin de dediğiniz gibi harcanan elektriğe değmeyecektir.

altına dönüştürülebiliyorsak bende 4 kasa pc var :kararsız:
Altınları söküp satmak mı daha karlı olur yoksa kasaları satmak mı daha karlı olur bilemiyorum fakat altın kullanılan parçaları internetten bakıp öğrenirseniz gerekli işlemlerden sonra altına çevirebilirsiniz. Söktüğünüz parçalardaki altınları yeniden işlemden geçirmeniz gerekiyor ki parçadaki diğer maddeler altından ayrılsın. Sonra iş altına ayar çekmeye geliyor. Bu işlemlerin hepsini kendi başınıza yapamayabilirsiniz. Ayar çektirmek istediğinizde sizden para isterler fakat elinize geçen altının değeri verdiğiniz paradan daha fazla olacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı