Eski PC parçaları kullanılır mı?

MertBilgilendi

Hectopat
Daha fazla  
Yeni PC topladım R3 3100, MSI B450M, apacer 8 GB RAM 3000MHz, Galax 1650S, 240 GB SSD parçalar bunlar. Eski bir pcim var 10 senelik sorularıma ise.
1) 2 tane 512 MB RAM çıktı bu RAM'leri yeni sistemde bos slotlarım var oraya takabiliyor muyum ve takmalı mıyım?
2) Malum 240 GB SSD'ye sahibim az gelecek gibi eski PC'den 320 GB HDD çıktı. Bunu takmayı düşünüyorum. Seagate Barracuda 7200.10 320GB Internal 7200RPM 3.5" (ST3320620AS) HDD for sale online | eBay sizce?
3)Yeni kasada CD takma yeri yok ve USB miz yok Windows 10 kurmak için yeni USB almamız gerekecek. Windows 10 kurulumu CD ile halledebilir miyim ve eski PC CD yerini yeni kasaya bağlıyabilir miyim?
Biraz uzun oldu ama yardımlar için sağ olun şimdiden.

RAMlerinizi kullanamazsınız hayır. HDD kullanabilirsiniz pek tabi. Sistemi SSD'ye kurarsınız olur biter. CD takma yeri konusunda anakartınızı ve CD playerınızı görmemiz, bilmemiz gerekir öncelikle.

RAMlerinizi kullanamazsınız hayır. HDD kullanabilirsiniz pek tabi. Sistemi SSD'ye kurarsınız olur biter. CD takma yeri konusunda anakartınızı ve CD playerınızı görmemiz, bilmemiz gerekir öncelikle.
Hdd yi kullanırsam ne gibi şeyleri onda depolamam bana yarar sağlar. Bilgim yok ama sistemi sdd diye kurunca daha hızlı mı olucak sistem.

Evet SSDler HDDlerden daha hızlıdır. SSD'ye sistemi kurarsınız. Ve evet CD okuyucuyu da bağlayabilirsiniz sisteminize. Büyük GB oyunlarınızı ve dosyalarınızı HDD'ye depolamanız sizi baya rahatlatır.

Oyunları HDD'ye depolasam oyunlarda yavaşlama yaşamaz mıyım?
Yani orası öyle tabiki ancak SSDnizde yer kalmaz o zamanda. SSD + HDD yapanların geneli SSD işletim sistemi ve hızlı kullanılması gereken programların kullanıldığı yer. HDD oyunlar ve büyük dosyalar olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı