Eski PC'nin PSU'su ile yeni PC'nin PSU'sunu değiştirmeli miyim?

DjeromB.

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. 2019 Ağustos ayında kendime guncel bir PC topladım ve eski yadigarı da ufak tefek işler için hala kullanmaktayim. Gecenlerde aklıma şöyle bir durum geldi. Guncel PC'min PSU'su CM MB501L model kasa ile birlikte gelen CM Elite V3 600W modeli. Cok kaliteli bir PSU olmadığını biliyorum lakin herhangi bir problem ile de karşılaşmadım hiçbir sıkıntısı bulunmamakta ve sonuç olarak güncel bir PSU. Eski PC'min PSU'su ise aldığım dönemin oldukça iyi bir PSU'su idi. 2010 yılında almıştım Akasa Venom 14cm 750W 80+ Full modüler ve tam koruma sunan bir PSU. Lakin 10 yıllık ama hala taş gibi ne bir ses ne bir gürültü vb. bir sıkıntısı yok. Ama sonuç olarak 10 yıllık bir PSU.

Şimdi aklıma takılan noktaya gelecek olursak sizce bu PSU'lari degistirmeli miyim? İki PSU'nün da herhangi bir sıkıntısı bulunmamakta biri 10 yıllık kaliteli bir PSU diğeri ise güncel iş görür bir PSU. Sizce ne yapmalıyım teşekkürler

Eski PSU.

Yeni PSU.

Güncel sistemim.
MSI B450 GAMING Plus anakart.
Ryzen 5 3600.
MSI RTX 2060 Ventus OC.
2x8 Corsair Vengeance 3200MHz RAM.
Crucial BX500 SSD.
CM MB501L 600W kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış anlamadıysam eskisini yenisinin yerine, yenisini de eskisinin yerine takacak.

Başlığa göre gitmiştim o zaman yeni PSU ile devam etsin. Ne kadar kaliteli olsa da 10 yıl uzun süre. Yeni sistemle beraber değişen güç tüketim miktarı beklenmedik bir soruna yol açabilir malum. Yenisi kafayı kırarsa emektarı geri takar. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı