Eski PC'ye RAM taktıktan sonra görüntü gelmiyor

Necati55

Hectopat
Daha fazla  
Fujitsu D3041-A1 markalı bir anakarta sahibim. Bu sistemimde 2 GB RAM vardı. Artık yetmediği için Hi-Level HLV-PC10600D3/G 4 GB 1333MHz DDR3 markalı RAM aldım arkadaştan, fakat RAM'i taktığımda kasa çalışıyor fakat görüntü gelmiyor. Açılırken 4-5 kere bipliyor. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart, o RAM'leri desteklemiyor.

4-5 kere derken? Her bip sayısının özel bir anlamı vardır. Ona göre araştıralım bizde.

Düzenleme: eski RAM'leri tak ve anakartın tam marka-model-versiyon bul ve BIOS güncelleme yap. Eski anakartlarda BIOS güncelleme çok kritik. RAM ve işlemci uyumlulukları için çok önemli.

Anakart, o RAM'leri desteklemiyor.

4-5 kere derken? Her bip sayısının özel bir anlamı vardır. Ona göre araştıralım bizde.

Düzenleme: eski RAM'leri tak ve anakartın tam marka-model-versiyon bul ve BIOS güncelleme yap. Eski anakartlarda BIOS güncelleme çok kritik. RAM ve işlemci uyumlulukları için çok önemli.

Tam olarak 4 kere bipliyor şimdi dediğiniz yöntemi uygulayacağım.
Düzenleme: Güncelledim RAMi tek olarak taktım bip sayısı arttı üçer üçer yaklaşık 9 kez bipledi. Sonuç aynı.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
"9 Kısa bip = Bios Rom hatası "
Kaynak: PC açılışta seri bip sesi - Technopat Sosyal

BIOS güncelleme yaparken bir hata mı meydana geldi? Eski RAM'leri takınca 9 bip hatası geçiyor mu?

Düzenleme: Anakart o taktığın RAM'leri tanımıyor. Farklı RAM'ler ile denemekten başka şansın yok.
Düzenleme 2: HP Compaq DX6120 MT - 9 Kısa Bip Uyarısı? » Sayfa 1 - 1

Bu kişi 9 bip hatası almış, sorunun kaynağı ise anakarttaki işlemci pinlerinin kırılması.
Ne yapmam gerekiyor? Ram'i destekliyor ise değiştirebilirim.

Geri
Yukarı