PC'ye yeni RAM taktıktan sonra görüntü gelmiyor

YunusYazgan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yukarıdaki konu hakkında bilgi almak istiyorum. Yeni aldığım RAM'i bilgisayarıma taktigimda ekrana görüntü gelmiyor. Bunun nedeni nedir?
RAM'lerin fotoğrafları.
Buda 2

Dosya Ekleri

• IMG_20201009_190332.jpg
    IMG_20201009_190332.jpg
    118 KB · Görüntüleme: 512
Arkadaşlar merhaba, yukarıdaki konu hakkında bilgi almak istiyorum. Yeni aldığım RAM'i bilgisayarıma taktigimda ekrana görüntü gelmiyor. Bunun nedeni nedir?
RAM'lerin fotoğrafları.
Bu da 2.

RAM'leri doğru taktığınızdan emin misiniz?
Ayrıca RAM'lerin MHz değerleri anakartınız ile uyuşuyor mu?

RAM'lerin fotoğrafları.
Bu da 2.

CL değerine baktınız mı ve RAM uyumlu olmazsa çalışmıyor bilgisayar.

Bilgisayarınız o kadar RAM'i desteklemiyordur. Örneğin anakartınız en çok 16 GB RAM destekiyorsa ve siz ona 32 GB RAM takarsanız sistemden görüntü alamazsınız.

RAM'lerde uyumsuzluk olabiliyor büyük ihtimal öyle oldu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Katılıyorum.

Tam oturttunuz mu?

Evet.

İlk takdıgmda BIOS'tan RAM'leri gördü ancak HDD PC baslatıgımda mavı ekran yedım. PC'yi yenıden başlatınca ekran gelmedi.

Bilgisayarınız o kadar RAM'i desteklemiyordur. Örneğin anakartınız en çok 16 GB RAM destekiyorsa ve siz ona 32 GB RAM takarsanız sistemden görüntü alamazsınız.

Anakartımın modeli Samsung 305E4A.
PC'nin kendi sitesine bakınca 8 GB kadar destekledıgı gözüküyor.
Linki:Series 3 Notebook NP305E5A | Owner Information & Support | Samsung US
Arkadaşlar, sorunu çözdüm galiba, sitede 1333 MHz diyor, benim aldıgım RAM 1600 MHz, sorunu burada yapıyor galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet.

İlk takdıgmda BIOS'tan RAM'leri gördü ancak HDD PC baslatıgımda mavı ekran yedım. PC'yi yenıden başlatınca ekran gelmedi.

Anakartımın modeli Samsung 305E4A.
PC'nin kendi sitesine bakınca 8 GB kadar destekledıgı gözüküyor.
Linki:Series 3 Notebook NP305E5A | Owner Information & Support | Samsung US
Arkadaşlar, sorunu çözdüm galiba, sitede 1333 MHz diyor, benim aldıgım RAM 1600 MHz, sorunu burada yapıyor galiba.

Sisteminizin BIOS'unu güncelleyin, belki düzelebilir.

Geri
Yukarı