Eski PSU ve kasaya yeni sistem toplanır mı?

Arkadaşlar haklısınız da halihazırda PlayStation oyuncusu olduğum için uygun yollu sistemi güncellemek peşindeyim. 3-4 aydır bu sistemi aktif kullanmaktayım. 6 yıl kullanıldıktan sonra atıl vaziyette kalan bir PC. Tüm bunlara rağmen hala bomba diyorsanız PC toplama işini umduğumdan çok daha masraflı olacak. Zamlarda geliyor Allah yardımcımız olsun.

Sistemi güncellemek yerine 2. el bir sistem alsan senin için daha yararlı olur.

Arkadaşlar haklısınız da halihazırda PlayStation oyuncusu olduğum için uygun yollu sistemi güncellemek peşindeyim. 3-4 aydır bu sistemi aktif kullanmaktayım. 6 yıl kullanıldıktan sonra atıl vaziyette kalan bir PC. Tüm bunlara rağmen hala bomba diyorsanız PC toplama işini umduğumdan çok daha masraflı olacak. Zamlarda geliyor Allah yardımcımız olsun.

Kullanılabilir o PSU ama risk almaya değmez bende sizinki gibi eski bir tane kullanmıştım bir şey olmadı ama zaten sistem çok düşük güç tüketiyordu.

Risk almamak en iyisi o yüzden belli olmaz PSU'dan dolayı sistemi kaybedebilirsiniz.

Sistemi kullanabilirsiniz ama PSU tehlikeli sadece.

Sistemi güncellemek yerine 2. el bir sistem alsan senin için daha yararlı olur.

Zaten parçalar yeni gelecek şu anki parçalarda hepsini öğrensek belki bir şeyler yapılabilir.

Arkadaşlar haklısınız da halihazırda PlayStation oyuncusu olduğum için uygun yollu sistemi güncellemek peşindeyim. 3-4 aydır bu PC'yi aktif kullanmaktayım. İlk alındığında 6-7 yıl kullanıldıktan sonra atıl vaziyette kalan bir PC. Tüm bunlara rağmen hala bomba diyorsanız PC toplama işini biraz ertelemem gerekecek.

Edit:
3-4 aydır bu sistemi aktif kullanıyorum.
Sistem:
Anakart: Gigabyte EP43-DS3lr
İşlemci: Q8400 (Q8400 işlemcime OC yaparak 3.00 GHz çıkardım. Isınma ve çalışmasında şu aşamada bir sorun yok.)
Ekran kartı: GeForce GT730.
RAM: 8 GB.
Güç kaynağı: OCZ teknology 500W.

Sonradan gördüm sistemi AMD APU sistem düşünür müsün?

Şu anki güç kaynağının beslediği sistem bu hocam
İşlemci: Q8400 (Q8400 işlemcime OC yaparak 3.00 GHz çıkardım. Isınma ve çalışmasında şu aşamada bir sorun yok.)
Ekran kartı: GeForce GT730
RAM: 8 GB (2x4 800MHz)

Şu anki güç kaynağının beslediği sistem bu hocam.
Ekran kartı: GeForce GT730.

Bunu satıp bir tane AMD APU sistem alıp ekran kartı sonradan takabilirsiniz.

Ya da sizin istediğiniz sistemde olur.

Düşünürüm hocam. Fiyat durumu hakkında soru işaretleri olabilir. Intel i3 10100F ve anakart+ RAM sisteminin 5.000 TL'ye mal olacağını ön görerek yeni sisteme heveslendim.
AMD APU sistem kaça mal olur

Şu anki güç kaynağının beslediği sistem bu hocam
Ekran kartı: GeForce GT730
Oyun içinmi istiyorsunuz sistem

Evet. Zaten çoğu oyunu PlayStation'da(kırık sistem offline) oynuyorum. Strateji veya diğer Online oyunları arada girdiğimde grafikli rahat oynamak için istiyorum. (TW Attila'da BT1'de lowda 17 FPS can sıkıyor :) )

Düşünürüm hocam. Fiyat durumu hakkında soru işaretleri olabilir. Intel i3 10100F ve anakart+ RAM sisteminin 5.000 TL'ye mal olacağını ön görerek yeni sisteme heveslendim.
AMD APU sistem kaça mal olur.

5000TL + şu anki sistemi satsanız çok güzel toplanir aslında.

APU olmak zorundada değil ekran kartlı da toplanabilir.

Eski sistemide satın şöyle bir şey toplanabilir.

B450 anakart sıfır ya da çok fiyat farkı varsa ikinci el alabilirsin ortalama 2000 TL.

2x8 RAM sıfır almanız iyi olur 1500 TL civarı tutar.

Sıfır bir 500-600W PSU 1500TL civarı.

Ekran kartına bütçe yetmezse 2400G fiyatı 1400 civarı diye hatırlıyorum yâda 3400G ile idare edilebilir bu islemci fiyatı çok daha yüksekti grafik gücü olarak GT 1030 gücünde denilebilir sonradan bütçe yeterli olduğunda 1660S gibi kartlar alınabilir.

Daha düşük bütçelerde 2200G, 3200G alınabilir 3200G fiyatları uçuk değilse.

1050 Ti üstü kart alabiliyorsanız R3 3100 gibi işlemci alabilirsiniz eğer bütçe yetiyorsa R5 3600 çok iyi olur işlemcilerin yanında stok fan olması güzel olur ayrı olarak para vermeyin bu işlemciler APU'dan daha güçlü ve çok daha güçlü kartlar takılabilir daha sonradan.

Disk ve kasa kısmına gelirsek idarelik olarak eski sistemden alıp kullanabilirsiniz sonradan yenilerini alırsınız SSD yoksa biraz daha yavaşlık olabilir.

Intel'de biraz daha sorun yaşayabilirsiniz sonradan yükseltme yapmak isterseniz ama BIOS güncellemesi ile AMD de 5. nesil işlemcilere kadar çıkarsın daha iyi ekran kartları da alınır.

APU olmak zorundada değil ekran kartlı da toplanabilir.

Eski sistemide satın şöyle bir şey toplanabilir.

B450 anakart sıfır ya da çok fiyat farkı varsa ikinci el alabilirsin ortalama 2000 TL.

2x8 RAM sıfır almanız iyi olur 1500 TL civarı tutar.

Sıfır bir 500-600W PSU 1500TL civarı.

Ekran kartına bütçe yetmezse 2400G fiyatı 1400 civarı diye hatırlıyorum yâda 3400G ile idare edilebilir bu islemci fiyatı çok daha yüksekti grafik gücü olarak GT 1030 gücünde denilebilir sonradan bütçe yeterli olduğunda 1660S gibi kartlar alınabilir.

Daha düşük bütçelerde 2200G, 3200G alınabilir 3200G fiyatları uçuk değilse.

1050 Ti üstü kart alabiliyorsanız R3 3100 gibi işlemci alabilirsiniz eğer bütçe yetiyorsa R5 3600 çok iyi olur işlemcilerin yanında stok fan olması güzel olur ayrı olarak para vermeyin bu işlemciler APU'dan daha güçlü ve çok daha güçlü kartlar takılabilir daha sonradan.

Disk ve kasa kısmına gelirsek idarelik olarak eski sistemden alıp kullanabilirsiniz sonradan yenilerini alırsınız SSD yoksa biraz daha yavaşlık olabilir.

Intel'de biraz daha sorun yaşayabilirsiniz sonradan yükseltme yapmak isterseniz ama BIOS güncellemesi ile AMD de 5. nesil işlemcilere kadar çıkarsın daha iyi ekran kartları da alınır.

Bu arada işlemci ve ekran kartlarına ikinci elden bak sadece.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı