Eski sistem ekran kartı temizliği sonrası görüntü vermiyor

Arkadaşlar bir arkadaşımın bilgisayarı var. Ekran kartını temizlerken ses gelmiş. Görüntü git-gel yaıyormuş. Sorun ne olabilir?

i3 5. nesil,
4 GB RAM,
Ekran kartını bilmiyor,

PC kapalıymış temizlerken ve kablosu çekilmiş.

Islak mendille falan temizlediyse güle güle.
Ayrıca bilmediğiniz şeyleri kurcalamayın hele de değerli bir şey olunca bir alet var bayağı hava üflüyor ismini bilmiyorum onu alıp ekran kartının tozunu alsaymış. Eğer çok temizlemek istiyorsa bilgisayarcıya götürsün.

Artı -1 Eksi
Ayrıca bilmediğiniz şeyleri kurcalamayın hele de değerli bir şey olunca bir alet var bayağı hava üflüyor ismini bilmiyorum onu alıp ekran kartının tozunu alsaymış. Eğer çok temizlemek istiyorsa bilgisayarcıya götürsün.

Vallahi benim de sinirim bozuldu duyunca. Elektroniğe ıslak deydirilmez. Yaşı küçük gelçi ama. Şu an bilgisayarı kullanabiliyor ama siyah ekran veriyor arada.
Kompenet, nano-MOSFET gibi parçalar kopmuş olmasın?

Sanmıyorum. O kadar da olamaz.

Kompenet, nano-MOSFET gibi parçalar kopmuş olmasın?

Diyotlar, kondansatörler gibi parçalar kısa devre olmuş olabilir. İnşallah ıslak bir şeyle silmemiştir.

Islak bir şeyle silmemiş. DDU ile sürücü kaldırmayı denesem işe yarar mı sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı