Eski sistemde hangi parçalar değiştirilirse CS:GO oynanabilir?

Hocam elinizdeki işlemci modeli:
Pentium E5700
RAM 4GB

En düşük ayarlarda 800*600 çözünürlükte bir ihtimal oynayabilirsiniz ancak oyun keyfi vermez. Anakart eski bir model olduğu için çok fazla yükseltme şansınız mevcut değil. Eğer anakart modelini bulabilirseniz takılabilecek en iyi işlemciyi bulabiliriz. Buna ek olarak ekran kartı durumu da önemli. Burada iki seçenek oluşuyor.
1. Mevcut sistemi inceleyerek ne yapabiliriz, bir bakalım mı?
2. Yeni bir bilgisayar alımı yapacak mısınız yoksa böyle kalacak mı?

Seçim sizin hocam, her ikisi için de size teknik bilgi vermeye devam edeceğim.

Hiç mi bir iyi yok

Bende yıllarca bu tarz basit kasalar kullandım maalesef hiçbir şey ekleyemezsin, bir şey eklesen diğeri kaldırmaz, değişe değişe hepsini baştan alırsın. Şu an yapabilecek tek ekleme RAM olur o da muhtemelen aynı RAM bulunmaz, hadi bulup koysan da çok fark olmaz zaten. En iyisi gittiği kadar gitsin yeni bir sistem almaya çalış ama sakın bilgisayarcıdan 2. el alma, parça bilgin de yok, elindeki en kötü parçaları kakalar bilgisayarcılar.

Bende yıllarca bu tarz basit kasalar kullandım maalesef hiçbir şey ekleyemezsin, bir şey eklesen diğeri kaldırmaz, değişe değişe hepsini baştan alırsın. Şu an yapabilecek tek ekleme RAM olur o da muhtemelen aynı RAM bulunmaz, hadi bulup koysan da çok fark olmaz zaten. En iyisi gittiği kadar gitsin yeni bir sistem almaya çalış ama sakın bilgisayarcıdan 2. el alma, parça bilgin de yok, elindeki en kötü parçaları kakalar bilgisayarcılar.
Teşekkür ederim.

Pentium E5700
RAM 4GB

En düşük ayarlarda 800*600 çözünürlükte bir ihtimal oynayabilirsiniz ancak oyun keyfi vermez. Anakart eski bir model olduğu için çok fazla yükseltme şansınız mevcut değil. Eğer anakart modelini bulabilirseniz takılabilecek en iyi işlemciyi bulabiliriz. Buna ek olarak ekran kartı durumu da önemli. Burada iki seçenek oluşuyor.

Seçim sizin hocam, her ikisi için de size teknik bilgi vermeye devam edec

Pentium E5700
RAM 4GB

Seçim sizin hocam, her ikisi için de size teknik bilgi vermeye devam edeceğim.
Cevabım 2.

Son düzenleme:
@CP0 sistem açılıyorsa aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarına ve işlemcilere, bu bilgisayara sağ tıklayıp özellikler diyerek RAM GB miktarını öğrenebilirsiniz. Aygıt yöneticisini açmak için masaüstünde Windows ve X tuşuna basıp aygıt yöneticisini seçmeniz yeterli olacaktır.

Temizlersem yanlışlıkla zarar vereceğinmden korktuğum için temizleyemedim.
Hocam sadece fanların dönmemesi için fanları tutun ve fön makinesi ile tozları uçurun yeter.

Düzenleme: Yeni gördüm anladım. Sosyal üzerinde yardım isteyebilirsiniz bütçenize uygun ve işinizi görecek bilgisayar toplamak için veya almak için.

@CP0 hâlâ CPU-Z'den Mainboard sekmesinin ekran görüntüsünü atmadınız? Ona göre öneri yapacağım.

Geri
Yukarı