Eski sistemde Monitöre görüntü gelmeme sorunu

Daha fazla  
Merhaba komşum bilgisayarına bakmam için çağırdı. Gittim baktım bilgisayar çalışıyor işlemci fanı dönüyor ama ekranda sinyal yok yazıyor. Daha önce bilgisayarcıya götürmüşler anakart yanık diye 130TL almışlar. Sistem baya eski ne yapmak lazım nasıl düzelir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimde bilgisayarım baya eski. Bilgisayar çalışıyordu, monitörün ışığı yanıyordu fakat ekran gelmiyordu. Götürdüm bilgisayarcıya. Ekran kartı yanmış. Ben yeni bir sistem toplayacağım yazın sen ne yaparsın bilemiyorum. Sonuçta eski bilgisayarlar, değiş değiş bitmiyor parçası...

Buyuk ihtimalle ekran karti yanmis olabilir, ama eski sistem ise bence yeni bir sistem alsinlar. Eger suanlik sorunu cozmek istiyorsan ramleri yuvalarindan cikarip yeniden tak. Sonra ekran kartini yuvasindan cikar ve yuvasinda eger toz varsa üfle. Eger yine olmazsa anakartta QWITH1l.jpgboyle mavi birsey olacaktir.
Bu mavi seyi cikarip tak. Eger yine duzelmezse bilgisayar ölmüştür büyük ihtimalle.

Ekran kartı yok zaten sistemde bi pentium eski bir işlemcisi ve stock fan var.

Tamam işe, sorunu kendi kendine çözdün şuan. :) Pentium işlemcilerde grafik yongası yok. Bu sebepten dolayı, ekran kartı olmadan görüntü filan alamazsın.
Monitörün muhtemelen VGA çıkışlı. O kabloyu ne yaptın?

Bilgisayar normalde çalışıyodu çocuk WolfTeam gibi oyunları oynuyordu. Eski tip başı mavi olan kabloyla bağlı :D.Vga galiba :D

Aynen, o kablo VGA. :) Eğer işlemci gerçekten Pentium ise ekran kartı olmadan oynaması imkansız. Oynamasın diye sökmüşler mi, ne yapmışlar? :) Kolaçan et orayı. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı