Eski sistemde Monitöre görüntü gelmeme sorunu

Daha fazla  
Merhaba komşum bilgisayarına bakmam için çağırdı. Gittim baktım bilgisayar çalışıyor işlemci fanı dönüyor ama ekranda sinyal yok yazıyor. Daha önce bilgisayarcıya götürmüşler anakart yanık diye 130TL almışlar. Sistem baya eski ne yapmak lazım nasıl düzelir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartta paylaşımlı ekran kartı vardır. Monitörden gelen vga kablo kasanın arkasında anakarta takılır herhalde :D

Yok zaten bilgisayardan anlayan kimseler değil. Beni ekran gelimiyo format atarmısın diye çağırdılar :D

Oyun oynuyodu içinden hiç birşey sökülmemiş halde baktım ben. Onlar birşey sökmez zaten sökselerde söylerlerdi :D

Evet anakarta bağlı.

Sistem hiç başlamıyor söylediğine göre. Hdd ile alakası yok Hdd'de sorun olsa bios ekranı gelir. Benim laptopda cok başıma gelen bir olay. bende sorun ramlerden kaynaklanıyordu. Söküp takıyorum olmazsa yerlerini değiştirorum istersen sende bir dene. Fanlar dönüyorsa sistemde voltaj var ve dogru voltaj var demektir.

Söylenenleri denedin mi? Merak ediyorum açıkçası. Evet ramleri çıkarıp taktığında görüntü gelme ihtimali yüksek. Basit şeyleri bir dene önce.

Ram'de veya baska bir donanimda sorun olsa anakarttan uyari sinyali gelirdi diye dusunuyorum. Bence sorun cok daha basit: vga yada guc kablosu degistirilerek deneme yapilabilir.

İşlemci'den kaynaklı bir problem bu.
Ekran kartı olmasada eski sistem bilgisayar açılır.
İntel işlemciler içlerinde Onboard Ekran kartı geldiği için direk olarak birincil sistemde o çalışır, harici bir Ekran kartı olmayınca.
İşlemcini sök ve tekrardan iyice oturttuğuna dikkat et.
Termal macununu'da yenilemeni öneririm.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı