Eski sistemdeki Windows lisans anahtarını yeni sisteme aktarma

Eski bilgisayarında Windows 10 varmış. O bilgisayarda Microsoft hesabın ile oturum aç ve Microsoft'un lisansı hesabına kaydetmesini bekle. Ayarlar/ Güncelleştirme ve Güvenlik/ Etkinleştirme kısmında "Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir lisans ile etkinleştirildi" yazıyorsa kaydetmiştir. Sonra yeni bilgisayarına Windows kurarken lisans anahtarı istediği ekranda hiçbir şey yapmadan geçip Microsoft hesabına gireceksin. Lisans otomatik olarak gelecek bunu yapınca.
İşletim sistemi, sabit diske veya anakarta bağlı değil, hesaba bağlıdır diyorsunuz yani öyle mi? Umarım öyledir bu benim çok işime gelir. Bilgisayarımı Microsoft hesabımla giriş yapmış bir halde kullanıyorum zaten. Etkinleştirme ekranında sizin dediğinize ek olarak dijital lisans ile etkinleştirildi yazıyor. Fark eder mi?

1.png

İşletim sistemi, sabit diske veya anakarta bağlı değil, hesaba bağlıdır diyorsunuz yani öyle mi? Umarım öyledir bu benim çok işime gelir. Bilgisayarımı Microsoft hesabımla giriş yapmış bir halde kullanıyorum zaten. Etkinleştirme ekranında sizin dediğinize ek olarak dijital lisans ile etkinleştirildi yazıyor. Fark eder mi?

Eki Görüntüle 1879638
Fark etmez. Hesaba kaydetmiş. Yeni bilgisayarınızda da aynı hesaba girerek etkinleştirebilirsiniz. Yeni bilgisayar Windows 11 ise de olur.

Fark etmez. Hesaba kaydetmiş. Yeni bilgisayarınızda da aynı hesaba girerek etkinleştirebilirsiniz. Yeni bilgisayar Windows 11 ise de olur.
Lakin buradaki önemli nokta yeni bilgisayara Windows kurarken Home sürümünü kurmanız lazım.

Lakin buradaki önemli nokta yeni bilgisayara Windows kurarken Home sürümünü kurmanız lazım.
Denemek için sabırsızlanıyorum. Pro ile işim yok zaten. Çok teşekkürler 👍

Efendim sürücülerin çakışması, OEM lisans ne demek bilmiyorum. Bilgisayarı (Casper Neo) aldığımda içinde orijinal Windows yüklüydü ve etkinleştirilmişti. O zamanlar Windows 7 vardı sanırım. Bugün Windows 10 kullanıyorum.

En yakın zamanda RTX 4090 alıp takacağım.

Ne yapacağım arkadaşlar, ₺3.600 verip Windows mu satın almam gerekecek?

25 TL'ye GameSatış'ta satıyorlar hocam 3000 falan demeyin lütfen kalbime iniyor.

25 TL'ye GameSatış'ta satıyorlar hocam 3000 falan demeyin lütfen kalbime iniyor.
Onlara güvenmiyorum kardeşim bir iki arkadaş aldı denedi ilk başta sıkıntısız çalıştı aradan zaman geçince patladı dediler. Destek filan sunuyorlarmış anahtarı değiştiriyorlarmış ama gerek yok. Ne olacaksa orijinal olsun tertemiz bi sistem topluyorum. İşletim sisteminden güme gitmeyelim. Bu arada 3000 değil 3600. 😁😁 Acı ama gerçek.

Onlara güvenmiyorum kardeşim bir iki arkadaş aldı denedi ilk başta sıkıntısız çalıştı aradan zaman geçince patladı dediler. Destek filan sunuyorlarmış anahtarı değiştiriyorlarmış ama gerek yok. Ne olacaksa orijinal olsun tertemiz bir sistem topluyorum. İşletim sisteminden güme gitmeyelim. Bu arada 3000 değil 3600 😁😁

Hocam 4 yıl önce 10 TL'ye aldım hala kullanıyorum hadi onu geçelim. 100 TL ver Trendyol'dan al. Bu da mantıksız geldiyse 3600 lirayı bana verin ben size 20 yıl garantili KEY veririm. 😁

Hocam 4 yıl önce 10 TL'ye aldım hala kullanıyorum hadi onu geçelim. 100 TL ver Trendyol'dan al. Bu da mantıksız geldiyse 3600 lirayı bana verin ben size 20 yıl garantili KEY veririm. 😁
Aha karaborsacılar da peydah oldu. 😁😁 Ama gerek kalmayacak sanırım. T_u_x adlı arkadaşın dediği işe yararsa süper olur.

Aha karaborsacılar da peydah oldu. 😁😁 ama gerek kalmayacak sanırım. T_u_x adlı arkadaşın dediği işe yararsa süper olur.

Hocam şaka maka internetten alınan Key'e güvenebilirsiniz bir kere uygulandıktan sonra zaten geri çekilebilen bir şey değil. Yani eğer işe yaramazsa 3600 TL vermek gibi bir ihtimali silmelisiniz.

Hocam şaka maka internetten alınan Key'e güvenebilirsiniz bir kere uygulandıktan sonra zaten geri çekilebilen bir şey değil. Yani eğer işe yaramazsa 3600 TL vermek gibi bir ihtimali silmelisiniz.
Olmazsa önce onu deneriz o halde baktık sıkıntı yapıyor satın alırız n'apalım. 😇🙋‍♂️

Efendim sürücülerin çakışması, OEM lisans ne demek bilmiyorum. Bilgisayarı (Casper Neo) aldığımda içinde orijinal Windows yüklüydü ve etkinleştirilmişti. O zamanlar Windows 7 vardı sanırım. Bugün Windows 10 kullanıyorum.

En yakın zamanda RTX 4090 alıp takacağım.

Ne yapacağım arkadaşlar, ₺3.600 verip Windows mu satın almam gerekecek?

3600 TL vermenize gerek yok Saglam lisanstan Windows 10 Pro OEM key alıp keyfinize bakabilirsiniz Windows 11 kuracaksanız bile Windows 10 Lisansı alabilirsiniz sorun olmuyor Windows 11 lisansı için daha fazla para vermenize gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı