Gofrik çikolata gerçekten lezzetli mi?

Gofrik güzel mi?

• Sadece bitterlisi güzel.

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    34
Konudan bağımsız ne yazık ki Türkiye gibi gıda yönünden denetimsiz ülkede adamakıllı besin alamayız. Aldığımız soğuk çay içinde çay yok. Yurt dışında adamlar çaydan yapıyor. Hepsini geçtim burada etinin Ülker'in ürettiği ürünleri yurt dışında satamazlar. Evet Türkiye pahalı ama inanın yüzde %200 karla satıyorlar. Kek kraker vb atıştırmalık diye yediğimiz şeyler soya küspesi. 30 Gr çikolatanın 20 gr yağ ve şeker kalan 10 Gr 9 Gr katkı maddesi kalan 1 Gr kakao aroması.
Ben hazır gıda yemeği bıraktım. Alırsam abur cubur olarak ayda yılda A101 cipsi alıyorum tadını seviyorum diye sadece. Onun dışında çikolata vb şeyleri bıraktım. Un helvası, Kıbrıs tatlısı, sütlaç vb. şeyler yapıyorum evde öyle idare ediyorum.

Konudan bağımsız ne yazık ki Türkiye gibi gıda yönünden denetimsiz ülkede adamakıllı besin alamayız. Aldığımız soğuk çay içinde çay yok. Yurt dışında adamlar çaydan yapıyor. Hepsini geçtim burada etinin Ülker'in ürettiği ürünleri yurt dışında satamazlar. Evet Türkiye pahalı ama inanın yüzde %200 karla satıyorlar. Kek kraker vb atıştırmalık diye yediğimiz şeyler soya küspesi. 30 Gr çikolatanın 20 gr yağ ve şeker kalan 10 Gr 9 Gr katkı maddesi kalan 1 Gr kakao aroması.
Ben hazır gıda yemeği bıraktım. Alırsam abur cubur olarak ayda yılda A101 cipsi alıyorum tadını seviyorum diye sadece. Onun dışında çikolata vb şeyleri bıraktım. Un helvası, Kıbrıs tatlısı, sütlaç vb. şeyler yapıyorum evde öyle idare ediyorum.

Çok haklısınız. Abur cuburlar artık çok zararlı hale geldi. Eskiden bu kadar şeker ve yağ basmıyorlardı. Onu düşünerek arada canım çikolata benzeri bir şey çekerse diye şundan depoladım: Ürünlerimiz

İşe yarıyor bence.

Ben şahsen seviyorum fakat fazla şekerli dediğiniz gibi. Diş çürütmek için birebir 😌

Ben şahsen seviyorum fakat fazla şekerli dediğiniz gibi. Diş çürütmek için birebir 😌

Farkına varmak önemli. Çok fazla şekerli şey yiyip içerdim eskiden. Fark etmezdim şekerli olduklarını. Artık şekerli olduğunu fark ediyorum. Mocha falan içerdim bıraktım. Böyle Gofrik gibi atıştırmalıklarda da direkt şeker olduğunu fark ediyorum. Bence önemli bir şey.

Farkına varmak önemli. Çok fazla şekerli şey yiyip içerdim eskiden. Fark etmezdim şekerli olduklarını. Artık şekerli olduğunu fark ediyorum. Mocha falan içerdim bıraktım. Böyle gofrik gibi atıştırmalıklarda da direkt şeker olduğunu fark ediyorum. Bence önemli bir şey.
Çaya, kahveye attığım şeker miktarı fena. Herhalde 4-5 yıla şeker hastası olurum. 🙃

Geri
Yukarı