Eski sisteme macOS kurmak

Bulut1111

Hectopat
Daha fazla  
Intel Q8400 ati Radeon HD3870 2+2 DDR2 RAM bu sisteme macOS kurmak mantıklı mıdır? Sizce veya kurabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel Q8400 ati Radeon HD3870 2+2 DDR2 RAM bu sisteme macOS kurmak mantıklı mıdır? Sizce veya kurabilir miyim?

Ekran kartınız en güncel High Sierra'ya kadar destekliyor. Kurabilirsiniz, fakat macOS temalı Linux dağıtımlarına bakmak daha mantıklı.

macOS temalı Linux MacOS'la aynı gibi mi yoksa yarı Linux yarı macOS gibi bir şey mi?

Hayır, Linux ayrı macOS ayrı işletim sistemi. Bir Linux dağıtımı kuruyorsunuz. Ardından kurduğunuz dağıtıma macOS teması kuruyorsunuz. Mesela ElementaryOS önerebilirim.

Hayır, Linux ayrı macOS ayrı işletim sistemi. Bir Linux dağıtımı kuruyorsunuz. Ardından kurduğunuz dağıtıma macOS teması kuruyorsunuz. Mesela Elementary OS önerebilirim.

Peki Linux'a dağıtımı kurduktan sonra macOS teması kurduğumuzda kullanımı MacOS'la aynımı yoksa Linux gibi mi kullanılıyor.

Peki linux'a dağıtımı kurduktan sonra macOS teması kurduğumuzda kullanımı macOS la aynımı yoksa linux gibimi kullanılıyor?

Linux gibi kullanılıyor. Fakat arayüz macOS'a benziyor.

Anladım ama ben Linux kullanmayı bilmiyorum.

Bu rehberi izleyerek öğrenebilirsiniz;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not : Ayrıca Ubuntu bir Linux dağıtımıdır.

Bu rehberi izleyerek öğrenebilirsiniz;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Ayrıca Ubuntu bir Linux dağıtımıdır?

Bir şekilde kurabilirim Linux'u ama ben kullanmayı bilmiyorum işte burada kurulum rehberi var.

Yeni konular

Geri
Yukarı