Eski sisteme nasıl Windows 7 formatı atılır?

Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Eski bir sistemim var şu an mazi olsun diye onu açtım, format atmak istedim. Elimde CD olmadığı için flash bellek ile atmayı denedim. Olmuyor. Advanced BIOS kısmında eksik bölmeler var. BIOS pili bitik. Özellikleri;

Eki Görüntüle 1344899

Eki Görüntüle 1344899

Yardımlarınız bekliyorum.

Eki Görüntüle 1344902

Eki Görüntüle 1344903

Not: Sistem Windows XP. Windows 7 formatı atmak istiyorum.

Windows 7 ISO'sunu indirip klasöre çıkartın. Sonra setup u çalıştırın.

Son düzenleme:
Hocam şuan evde değilim. Eve geçince sonucu yazarım.

Hocam denedim fakat windows 7 yüklemesi gerçekleştirilemedi dedi. %100 oldu, yeniden başladı pc. Ama kurulamadı deyip xpden geri boot etti.

Hocam bi program vardı HDD den format atıyordu. Windows 7 ISO dosyasını depo gibi sistem bölümünden hariç bi bölüm varsa oraya atın. Ardından nt6 hdd yükleyiciyi indirin ISO dosyalarını çıkarttığınız yere atın programı yönetici olarak çalıştırın. Mod 1-2 olacak 2. modu seçin. Ardından yeniden başlatmanızı isteyecek. Yeniden başlatın. Önyükleme seçeneklerinde NT6 HDD Yükleyici MOD 2 olanı seçin normal formatınızı işlemlerini uygulayın. Tabi format dosyalarını attıktan sonra yeniden başlatma seçenklerinde tekrar sorarsa Windows 7 yi seçin.

Hocam bi program vardı HDD den format atıyordu. Windows 7 ISO dosyasını depo gibi sistem bölümünden hariç bi bölüm varsa oraya atın. Ardından nt6 hdd yükleyiciyi indirin ISO dosyalarını çıkarttığınız yere atın programı yönetici olarak çalıştırın. Mod 1-2 olacak 2. modu seçin. Ardından yeniden başlatmanızı isteyecek. Yeniden başlatın. Önyükleme seçeneklerinde NT6 HDD Yükleyici MOD 2 olanı seçin normal formatınızı işlemlerini uygulayın. Tabi format dosyalarını attıktan sonra yeniden başlatma seçenklerinde tekrar sorarsa Windows 7 yi seçin.
Hocam yarın deneyip sonucunu buraya yazarım,olmaz ise de cdden kurarız artık
Hocam yarın deneyip sonucunu buraya yazarım,olmaz ise de cdden kurarız artık
Geç cevap icin özür dilerim. Sonuç yine aynı kurmadı. Cdden kurmaya çalışacağım. Olmadı geri yerine kaldırırım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı