Eski sisteme yeni ekran kartı takmak

Berk Kuruçay

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, benim eski bir sistemim var ve de haziranın 5'inde parası hazır olucak bir sistem. Performans sorunundan dolayı diğer ayın 5'inde ekran kartını almak istiyorum, herhangi bir dar boğaz söz konusu olursa zaten eski ekran kartını geri takarım fakat eski sistemde kullandığım ekran kartını sonradan yeni bir sistemde kullanırsam performans kaybı yaşar mıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sistem özelliklerini bilmesek bile bi tahminde bulunabiliriz.Piyasadaki çoğu anakartlar (yeni anakartlar) eski ekran kartlarıyla uyumlu fakat sen eski derken ne kadar eskiyi kastediyorsun?Cevap yazarsan sevinirim.:aşk:

Bende eski bir sisteme sahibim yeni bir sistem için bütçem yok.
Anakart: Gigabyte G31M - ES2L
Ekran Kartı: Zotac Geforce 9800gt 1gb gddr3 128bit
İşlemci: Intel Core2Duo E7400 LGA 775 2.8GHz
Ram: 4gb
sadece ekran kartını değiştirip şuanda açamadığım oyunları ve 20 fps aldığım oyunları keyif alarak oynamama yardımcı olabilecek bir sey istiyorum. Nasıl bir ekran kartı tavsıye edersiniz ve ne gibi sıkıntılar yaşarım? (lütfen çok eski sistem diyip bi kenara atmayın uzun vadede bütçem yok sadece bir ek ile mümkün olduğunca 500tlyi geçmeyen birkaç yıl daha oyunları Med-High arası sabit 60 fps ile oynamak istiyorum)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı