Eski Sistemi İ5 4460 Tabanlı Sistemle Güncelleme

lejoner111

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba

Şuan kullanmakta olduğum bilgisayarımda l.a. noire, gta 4 oyunlarını düşük ayarda da olsa oynayabilmekteyim. Sistemimi yenileme kararı aldım ama bunu yaparken tüm sistemi yenilemem gerekiyor mu, bu konuda bilgisizim. Ekte yer alan parçaları satın almak istiyorum. Sizce bunların yanında anakartimi, ses kartımi ve soğutucuyu (güç kaynağı) da yenilemeli miyim?

Yardım ederseniz çok mutlu olurum.
Iyi günler dilerim herkese.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-02-03-17-26-41.png
    Screenshot_2016-02-03-17-26-41.png
    51 KB · Görüntüleme: 184
Son düzenleyen: Moderatör:
730 almayın. İşlemciyi 4160 yapın ekran kartını 750TI veya R7 265 alın. Vatandan değilde teknobiyotik, inventus, sinerjiden alın. Anakartı da h81m-p33 alın. Güç kaynağınız kaç watt?

Öncelikle teşekkür ederim yanıtınız için.

Güç kaynağının kaç watt olduğunu bilmiyorum suan ama ısınma kaynaklı bir sıkıntı yaşamadım bugüne kadar. Ayrıca islemciyi i3 4160 yaparsam gta 5 ve battlefront gibi oyunları oynayabilir miyim, onlar için gerekli sistem özellikleri kısmından i5 kararı almıştım.

Yok yok hocam sıkıntı yapmaz. Oyunu ekran kartı oynattığı için bir kısım işlemciden kısmak sorun olmaz. Mantık çerçevesinde tabii ki. 730 oyun için bir ekran kartı olmadığından önermem. Malum güç kaynağınızın watt değerini bilmiyoruz, o zaman 750TI alalım hocam diğer ekran kartı biraz fazla güç tüketiyor sonra size bir daha güç kaynağı masrafı çıkmasın. Ama isterseniz güç kaynağının üzerinde 12V1 kanalının altında ya watt ya da amper değeri yazar oradan görebilirsiniz. Size kalmış.

Bu kadar net ve açık cevaplar gelmesini beklemiyordum. Yardımların için çok teşekkür ederim @CatchFire kardeşim, konuyla ilgili kafamda netlik oluşabildi.

Sizin gibi yardımsever insanların artması dileğiyle iyi çalışmalar dilerim.

Merhaba @CatchFire kardeşim. Belirttiğin açıklamaları dikkate alarak tekrardan bir liste çıkarttım eğer uyum sorunu yoksa belirttiğin sitelerden bu parçaları alacağım. i5 almayı düşünüyorum almışken 5 yıl idare etsin istediğim için, o yüzden onu değiştirmedim listede.

@Egehan Orçun şimdi kullandığım sistem:

Anakart: Asus P5KPL-SE
Ekran Kartı: ATI Radeon HD 4650
İşlemci: İntel Core 2 Duo
Ram: 2GB

Edit: Bütçem 1900-2000 TL maksimum

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    152,2 KB · Görüntüleme: 180
  • Adsız1.jpg
    Adsız1.jpg
    189,5 KB · Görüntüleme: 142
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı