Eski Sistemi Yükseltme

Masonikpislik

Hectopat
Daha fazla  
İyi bayramlar arkadaşlar. Evde eski bir bilgisayar var. Kardeşim için yükseltmek istiyorum. 600-700 Türk Lirası civarı bütçe var. Yeni bilgisayar toplayamam kendime daha dün aldım. Mevcut monitör 720p ve zaten profesyonel oyuncu olmadığı için ona medium da oynamak yeter. Oynamayı arzuladığı oyunlar: Black Ops 2, Gta V, Watch Dogs 2 ve Mafia 3.

Sistem:
Işletim Sistemi: Windows 7 Ultimate 32bit.
Işlemci: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+ 2.5 Ghz
Ekran Kartı: Radeon HD 3600 Series.
Anakart: M2N-X Plus
2GB Ram.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu yazdığım için çok eleştiri alacağım ancak olsun. Fiyat performans açısından 700 TL'ye ancak anakart, RAM ve işlemci yenileme imkanın olur. Ekran kartı yine o oyunlar için yetersiz kalacaktır.

Anakart:
MSI A68HM-E33 V2 Amd A68H 2133Mhz(OC) DDR3 Soket FM2+ mATX Fiyatı
İşlemci:
Amd A10-7700K 3.4GHz Soket FM2+ İşlemci Fiyatı - Taksit Seçenekleri
Ram:
Kingston HyperX Fury White 8GB 1866MHz DDR3 Ram Fiyatı

Sonradan yeni bir ekran kartı ekleyebilirsin. Fiyat - performans açısından bunları seçtim. Eleştirilere elbette açığım :)

Buyur arkadaşım.
Anakartı, işlemciyi, ekran kartını ve rami değiştirdim.
Psu yeterse alabilirsin.
İşte bilgisayar bileşenleri:
Not: Bu sistem 06.07.2016 tarihinde toplanmıştır. Herhangi bir indirim veya dolar kurunda düşme olursa fiyat düşebilir. Ya da artabilir. Sistem üzerinde istenilen oynamalar yapılabilir.

Dosya Ekleri

• bandicam 2016-07-06 14-54-16-891.jpg
    bandicam 2016-07-06 14-54-16-891.jpg
    60,9 KB · Görüntüleme: 306
Buyur arkadaşım.
Psu yeterse alabilirsin.
Not: Bu sistem 06.07.2016 tarihinde toplanmıştır. Herhangi bir indirim veya dolar kurunda düşme olursa fiyat düşebilir. Ya da artabilir. Sistem üzerinde istenilen oynamalar yapılabilir.
Aynı şekilde pentium düşündüm ancak baktığım çoğu testte 7700 önde çıktı. Fiyat - performans açısından bence AMD daha mantıklı geldi. Tabi ki bütçe kısıtlı olduğu için.

Bunu yazdığım için çok eleştiri alacağım ancak olsun. Fiyat performans açısından 700 TL'ye ancak anakart, RAM ve işlemci yenileme imkanın olur. Ekran kartı yine o oyunlar için yetersiz kalacaktır.

Anakart:
İşlemci:
Ram:

Sonradan yeni bir ekran kartı ekleyebilirsin. Fiyat - performans açısından bunları seçtim. Eleştirilere elbette açığım :)
A10-7700K alınacağına A10-7860K alınabilir.
Ayrıca ramin hızının apularda 2400 mhz olması lazım iyi performans alabilmek için.

Aynı şekilde pentium düşündüm ancak baktığım çoğu testte 7700 önde çıktı. Fiyat - performasn açısından bence AMD daha mantıklı geldi. Tabi ki bütçe kısıtlı olduğu için.
İleride güncelleme yapılabilir elbette.

Buyur arkadaşım.
Psu yeterse alabilirsin.
Bunu düşünebilirim, teşekkür ederim. Kuzenim bana ram verecekmiş 2400mhz. Bu anakarta takılabilir mi?

Anakart:
İşlemci:
Ram:

Teşekkür ederim önerin için.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı