Eski sürücü kurulurken DDU gerekli mi?

Yer
The Fields of Ard Skellig
Daha fazla  
461.40 sürücüsüne geçtiğim o lanet günden beri bilgisayarım sürekli renkli ekran verip bazen de anında reset atıyor. Bunu yükteyken yapsa sorun parçalar ile alakalı diyeceğim ama boşta dururken veya Google da takılırken yapıyor. Önceden hiç böyle bir şey yaşamadığım için başta sorunu diğer donanımlarda aradım. Örnek olarak SSD'yi HD Tune Pro ile tam tarama yaptım, 1 tane bile sorun yok dedi. Kaspersky ile tam tarama yaptım, o da aynısını söyledi. Bozuk Windows dosyaları vardır diyerek CMD'den bozuk dosyaları tarattım oda okey dedi, Sistem sıcaklıklarım boşta 40'ın üstüne çıkmıyor bile. Güç kaynağım birkaç aylık, sorunsuz çalışıyor ve sistemi rahat besleyebilecek kapasitede. RAM'leri söküp silgi ile temizleyip yerlerini değiştirdim, Statik elektrik kaynaklıdır belki deyip statik elektriği boşalttım, Toz temizliği yaptım fakat hiçbiri işe yaramadı. Konudan biraz uzaklaştım ama neyse. Asıl sorum önceki NVIDIA sürücüsünü yüklerken şu anki sürücüyü DDU ile kaldırmam şart mı? Herhangi bir çakışma olur mu yoksa sorun olmaz mı bilemedim. Şimdiden teşekkürler.

DDU ile kaldırıp yüklersen daha temiz bir kurulum olur. Ayrıca aldığın mavi ekran hatalarını burayla paylaşıp analiz alabilir ve sorunun nerede olduğunu öğrenebilirsin.

Hocam şimdi rehberinden bakıyorum. Hataları BSoD olarak almıyorum sessiz sedasız reset atıyor. Olay günlüğünü pek kullanmadığım için nereyi paylaşmam gerektiğini de tam bilmiyorum. Öğrendiğim zaman olay günlüğü ile beraber konu açacağım. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı