Eski teknolojik aletleri ne yapıyorsunuz?

Siz eski teknolojik aletleri ne yapıyorsunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    85
Evdeki kolilerden birine koyuyorum ve kullanmadığımız bir oda var, oraya kaldırıyorum.
Bir süre sonra rahatsız olmuyor musunuz?
Değerlendiriyorum. Mesela şu an köşede kullanmadığım özellikleri kötü bir tabletim var ve onu direksiyon setini aldıktan sonra ETS 2'de gösterge olarak kullanacağım.
Her şeyi değerlendiremeyiz ama. Hele ki fazla teknik bilgisi olanlar hiç değerlendiremez.
Bir köşeye atarım, işim olursa kullanırım. Çok uzun süre kullanmadıktan sonra aklıma gelirse parçalar içine bakarım. :D
Eviniz müze gibi olmuyor mu acaba? 😀
Asla elimden çıkarmayı düşünmedim, düşünmem de. Çünkü bir keresinde bana lazım olan şeyi attığımı fark ettiğimde çok üzülmüştüm. Benim bir kutum var tüm kullanmadığım teknolojik aletlerim orada. Örnek verecek olursam, ilk klavyem, ilk kulaklığım, eski telefonum. Evet eski telefonumu atmadım ( 'Ben de atmadım, akıllı bu akıllı!' diyecekler için tuşlu telefonum da duruyor. Eski telefonum oydu :D ) .
Bir süre daha atmazsın. En sonunda ev müze gibi olup, her yerden 6-7 sene önce değiştirdiğin, 10 yıllık ve bozuk teknolojik aletler çıktığında (ör: fotoğraf makinesi,yazmayıcı) çıktığında ne yapacaksın?
İçerisine MySQL veya oyun sunucuları kuruyorum. En kötü içini açıyorum.
"MySQL" derken? Biraz açar mısınız? Peki içini açtıktan sonra ne yapıyorsunuz?
Kullanılmaz hale gelene kadar kullanmaya devam ediyorum.
Onu ben de yapıyorum 😀 Peki kullanılamaz hale geldikten sonra ne yapıyorsunuz?

Bir süre daha atmazsın. En sonunda ev müze gibi olup, her yerden 6-7 sene önce değiştirdiğin, 10 yıllık ve bozuk teknolojik aletler çıktığında (ör: fotoğraf makinesi, yazmayıcı) çıktığında ne yapacaksın?
Bakın, 10 yıllık bile olsa bu eski diyip geçmeyin illa ki bir yerde siz ya da değer verdiğiniz biri ona ihtiyaç duyacaktır. Tabii yazmayıcı falan ayrı şeyler her zaman her anda bir şeylere ihtiyacımız olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı