Çözüldü Eski virüslü sistemden format USB'sine virüs girer mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Meslek
kergit kargıcısı
Arkadaşlar mesela virüslü bir bilgisayara format USB'si taktık. Format attıktan sonra onu çıkarttık, virüs gelir mi yine? Yani format USB'sine virüs bulaşsa Windows kurulun dosyasına da virüs girer mi ya da Windows virüslü yüklenir mi? USB'ye virüs girer mi?

Formatlayayım mı sıfırlayayım mı? Ama sıfırlama her şeyi, sürücüleri ve Windows'u buluttan mı indirsin? Ben karar vermedim, sıfırlamak tüm verileri ve sürücüleri silme seçeneği var. Sıfırlamak mı yoksa virüslü bir Flash'tan Windows mu?

Çözüm
Virüsten bu kadar korkma sebebiniz nedir? Yani hemen hemen internetten her indirdiğiniz dosyada trojan mevcut. Bu kadar korkulacak bir durum olduğunu düşünmüyorum. Temiz kurulumunuzu yapın arkanıza bakmadan kullanın.
Arkadaşlar mesela virüslü bir bilgisayara format USB'si taktık. Format attıktan sonra onu çıkarttık, virüs gelir mi yine? Yani format USB'sine virüs bulaşsa Windows kurulun dosyasına da virüs girer mi ya da Windows virüslü yüklenir mi? USB'ye virüs girer mi?

Formatlayayım mı sıfırlayayım mı? Ama sıfırlama her şeyi, sürücüleri ve Windows'u buluttan mı indirsin? Ben karar vermedim, sıfırlamak tüm verileri ve sürücüleri silme seçeneği var. Sıfırlamak mı yoksa virüslü bir Flash'tan Windows mu?
Windowsa girmeden yaparsan sanmam.

Sıkıntı olmaz kral bulaşmaz USB'ye virüs. Rahatlıkla format atıp kullanabilirsin. Sistem açıkken USB'yi takmayacaksın ilk olarak USB Boot edilecek. O yüzden USB'ye bulaşamaz.

Hocam girme şansı var virüslü bilgisayara USB takmadan önce USB kilitleme yöntemi var.

Flash Belleğe Virüs Bulaşmasını Engelleme (Programsız) - YouTube

Video'daki yöntemi yapmak için flash belleğinizi NTFS olarak biçimlendirmelisiniz.

Ya da flash belleği taktığınızda Windows 8, Windows 8.1 veya Windows 10 atıyorsanız Format'tan sonra virüs girse bile siliniyor sanırım.

Diğer taktikse bilgisayarı kapatacaksınız flash belleği takacaksınız Sistem'in açılmaması lazım öyle atacaksınız formatı.

Bu durumla ilgili dikkatli olun demekten başka bir şey diyemiyeceğim.

İlerisi için yazma koruması, düğme ile açılıp, kapatılabilen bir USB alın.
Virüs tehlikeleri yazma korumasını açmak kolay olur.
Virüsler kendilerini USB belleğe saklayamaz.

Virüsler kendilerini USB belleğe.

Windowsa girmeden yaparsan sanmam.

Sıkıntı olmaz kral bulaşmaz USB'ye virüs. Rahatlıkla format atıp kullanabilirsin. Sistem açıkken USB'yi takmayacaksın ilk olarak USB Boot edilecek. O yüzden USB'ye bulaşamaz.

Hocam girme şansı var virüslü bilgisayara USB takmadan önce USB kilitleme yöntemi var.

Flash Belleğe Virüs Bulaşmasını Engelleme (Programsız) - YouTube

Video'daki yöntemi yapmak için flash belleğinizi NTFS olarak biçimlendirmelisiniz.

Ya da flash belleği taktığınızda Windows 8, Windows 8.1 veya Windows 10 atıyorsanız Format'tan sonra virüs girse bile siliniyor sanırım.

Diğer taktikse bilgisayarı kapatacaksınız flash belleği takacaksınız Sistem'in açılmaması lazım öyle atacaksınız formatı.

Virüsler kendilerini USB belleğe saklayamaz.

Ben PC'yi sıfırladım şimdi Windows ISO dosyasını yüklüyorum format atacağım yarın.
Bu gün 1 kere sıfırladım ve format attım şimdi eski bir flash belleğime yükleyeceğim ama önce onu biçimlendireceğim arkadaşlar benim virüssüz bir bilgisayarımda içine program setuplarını attıgım flash diskim vardı onu av ye tam taratma yapmıştım bir şey yoktu onu taktım biçimlerndirdim hem o virüslü dediğiniz benim panaroyaklığım mesela bu gün niye format attım çünkü yanlışlıkla bir siteye girdim ve bağlantı güvenli değildi bu yüzden attım o format USB defalarca güvenlik kontürollerinden geçti ve temiz çıktı ama ben yenj bir tane oluşturup format atçam bir de USB bootlamak ne yani Boot menüyü açıncamı takıyoruz flashı anlamadım. Arkadaşlar yine korkuyorum yine eski bir şeyden gelmiş olabilir mi flash bellekten falan arkadaşlar kurtulamıyorum daha ne kadar format atçam yardım edin cıkarın beni buradan kafamda şu şey hep USB'yi takayım ytakartakmaz virüssüz olamama ihtimali olan USB'den virüs geçsin onu biçimlendririp yeni temiz kurulumlu bilgisayara virüs bulaşsın o bilgisayardanda USB'ye bulaşsın ondanda format attıktan sonra bulaşsın yine sıfırlıyım yine USB takayım yine bulaşsın babadan babaya USB'den dedeye aktarılıyor bu 1 günde hem sıfırladım hem formatladım yarın gene format atçam.

Virüsten bu kadar korkma sebebiniz nedir? Yani hemen hemen internetten her indirdiğiniz dosyada trojan mevcut. Bu kadar korkulacak bir durum olduğunu düşünmüyorum. Temiz kurulumunuzu yapın arkanıza bakmadan kullanın.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı