Eski Windows 7 ve 8 Lisansları İle Windows 10'u Aktifleştirebilmek Mümkün

Bu durum yanlış bilmiyorsam sürüm 1511'den beri var zaten. Yeni bir şey değil. Eğer orjinal Windows 7/8.1 lisansınız varsa Windows 10'u bu lisanslarla etkinleştirebilirsiniz. Windows 8 için bu durum geçerli değil.

Bu durum yanlış bilmiyorsam sürüm 1511'den beri var zaten. Yeni bir şey değil. Eğer orjinal Windows 7/8.1 lisansınız varsa Windows 10'u bu lisanslarla etkinleştirebilirsiniz. Windows 8 için bu durum geçerli değil.

Ben 2016 Ağustos ayında Windows 7 Ultimate'den Windows 10 Pro temiz kurulum yaptım. Windows 7 lisansımı nasıl bulabilirim?

Lisansınız eğer OEM ise bilgisayarınızın üstünde bir COA etiketinde yazması lazım. Eğer sonradan satın aldıysanız e-posta kutunuza bakın, ya da kutulu aldıysanız kutusuna bakın. Windows 7 lisansını bulmanın başka bir yolu yok diye biliyorum. Windows 8/8.1/10 olsaydı bir program aracılığı ile rahatça bulunabilirdi.

Lisansınız eğer OEM ise bilgisayarınızın üstünde bir COA etiketinde yazması lazım. Eğer sonradan satın aldıysanız e-posta kutunuza bakın, ya da kutulu aldıysanız kutusuna bakın. Windows 7 lisansını bulmanın başka bir yolu yok diye biliyorum. Windows 8/8.1/10 olsaydı bir program aracılığı ile rahatça bulunabilirdi.

Lisansım bilgisayar ile birlikte geldi sonradan almadım. Ben bilgisayarımın kenarlarına bakıp kodumu görürsem bu kodu her formattan sonra kullanabilir miyim? Yoksa 1 kerelik Windows 10 için mi geçerli? Bu arada bu kod Bilgisayarım sağ tık > Özellikler'de bulunan kod ile aynı mı?

Bilgisayar ile geldiyse bilgisayarın üstüne yapıştırılmış bir COA etiketi olmalı. Ürün anahtarınızı aynı bilgisayarda olmak koşuluyla istediğiniz kadar kullanabilirsiniz etkinleştirme için.
Ayarlar'da gördüğünüz o kod ürün kimliği oluyor. Ürün anahtarıyla aynı şey değil.

You Can Activate Windows 10 Creators Update with Old Windows License Keys

Bağlantıdaki yazıya göre eski Windows 7, Windows 8 ve 8.1 lisans anahtarını Windows 10 Creators için kullanabilirsiniz.

Selamlar, benim 3 tane Bilgisayarımı aldığımda gelen orijinal Windows 7 keyleri var, hepsine Windows 10 1703 olarak format atıp bu keyleri girince orijinal olur mu? Bu arada keyleri nereden gireceğim Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Etkinleştir üzerinden mi?

Windows 10 1703 temiz kurulum yap.
Keyleri girince orijinal olur mu?
Evet olur.

Bu arada keyleri nereden gireceğim Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Etkinleştir üzerinden mi?
Aynen dediğiniz gibi yapın.

NOT : Windows 7 lisansına uygun olan windows 10 sürümünü kurun.

Windows 7 Starter.
Windows 7 Home Basic.
Windows 7 Home Premium.
Bunlar için windows 10 Home kullanabilirsiniz

Windows 7 Professional.
Windows 7 Ultimate.
Bunlar için windows 10 Pro kullanabilirsiniz.

Windows 10 1703 temiz kurulum yap.
Keyleri girince orijinal olur mu?
Evet olur.

Bu arada keyleri nereden gireceğim Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Etkinleştir üzerinden mi?
Aynen dediğiniz gibi yapın.

NOT : Windows 7 lisansına uygun olan windows 10 sürümünü kurun.

Windows 7 Starter.
Windows 7 Home Basic.
Windows 7 Home Premium.
Bunlar için windows 10 Home kullanabilirsiniz

Windows 7 Professional.
Windows 7 Ultimate.
Bunlar için windows 10 Pro kullanabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim, Benim Bilgisayarım Windows 7 Home Premium olarak geldi fakat ben sonradan Windows 7 Ultimate olarak format attım. Home mi kurmam gerekir Pro mu?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı