Eski Windows 7 ve 8 Lisansları İle Windows 10'u Aktifleştirebilmek Mümkün

Bu durum yanlış bilmiyorsam sürüm 1511'den beri var zaten. Yeni bir şey değil. Eğer orjinal Windows 7/8.1 lisansınız varsa Windows 10'u bu lisanslarla etkinleştirebilirsiniz. Windows 8 için bu durum geçerli değil.

Bu durum yanlış bilmiyorsam sürüm 1511'den beri var zaten. Yeni bir şey değil. Eğer orjinal Windows 7/8.1 lisansınız varsa Windows 10'u bu lisanslarla etkinleştirebilirsiniz. Windows 8 için bu durum geçerli değil.

Ben 2016 Ağustos ayında Windows 7 Ultimate'den Windows 10 Pro temiz kurulum yaptım. Windows 7 lisansımı nasıl bulabilirim?

Lisansınız eğer OEM ise bilgisayarınızın üstünde bir COA etiketinde yazması lazım. Eğer sonradan satın aldıysanız e-posta kutunuza bakın, ya da kutulu aldıysanız kutusuna bakın. Windows 7 lisansını bulmanın başka bir yolu yok diye biliyorum. Windows 8/8.1/10 olsaydı bir program aracılığı ile rahatça bulunabilirdi.

Lisansınız eğer OEM ise bilgisayarınızın üstünde bir COA etiketinde yazması lazım. Eğer sonradan satın aldıysanız e-posta kutunuza bakın, ya da kutulu aldıysanız kutusuna bakın. Windows 7 lisansını bulmanın başka bir yolu yok diye biliyorum. Windows 8/8.1/10 olsaydı bir program aracılığı ile rahatça bulunabilirdi.

Lisansım bilgisayar ile birlikte geldi sonradan almadım. Ben bilgisayarımın kenarlarına bakıp kodumu görürsem bu kodu her formattan sonra kullanabilir miyim? Yoksa 1 kerelik Windows 10 için mi geçerli? Bu arada bu kod Bilgisayarım sağ tık > Özellikler'de bulunan kod ile aynı mı?

Bilgisayar ile geldiyse bilgisayarın üstüne yapıştırılmış bir COA etiketi olmalı. Ürün anahtarınızı aynı bilgisayarda olmak koşuluyla istediğiniz kadar kullanabilirsiniz etkinleştirme için.
Ayarlar'da gördüğünüz o kod ürün kimliği oluyor. Ürün anahtarıyla aynı şey değil.

You Can Activate Windows 10 Creators Update with Old Windows License Keys

Bağlantıdaki yazıya göre eski Windows 7, Windows 8 ve 8.1 lisans anahtarını Windows 10 Creators için kullanabilirsiniz.

Selamlar, benim 3 tane Bilgisayarımı aldığımda gelen orijinal Windows 7 keyleri var, hepsine Windows 10 1703 olarak format atıp bu keyleri girince orijinal olur mu? Bu arada keyleri nereden gireceğim Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Etkinleştir üzerinden mi?

Windows 10 1703 temiz kurulum yap.
Keyleri girince orijinal olur mu?
Evet olur.

Bu arada keyleri nereden gireceğim Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Etkinleştir üzerinden mi?
Aynen dediğiniz gibi yapın.

NOT : Windows 7 lisansına uygun olan windows 10 sürümünü kurun.

Windows 7 Starter.
Windows 7 Home Basic.
Windows 7 Home Premium.
Bunlar için windows 10 Home kullanabilirsiniz

Windows 7 Professional.
Windows 7 Ultimate.
Bunlar için windows 10 Pro kullanabilirsiniz.

Windows 10 1703 temiz kurulum yap.
Keyleri girince orijinal olur mu?
Evet olur.

Bu arada keyleri nereden gireceğim Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Etkinleştir üzerinden mi?
Aynen dediğiniz gibi yapın.

NOT : Windows 7 lisansına uygun olan windows 10 sürümünü kurun.

Windows 7 Starter.
Windows 7 Home Basic.
Windows 7 Home Premium.
Bunlar için windows 10 Home kullanabilirsiniz

Windows 7 Professional.
Windows 7 Ultimate.
Bunlar için windows 10 Pro kullanabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim, Benim Bilgisayarım Windows 7 Home Premium olarak geldi fakat ben sonradan Windows 7 Ultimate olarak format attım. Home mi kurmam gerekir Pro mu?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı