Eski Windows sürümlerine neden destek verilmiyor?

En gelişmiş sürümü en düşük maliyet ile geliştirmeye devam etmek için olsa gerek. Her bir işletim sistemi Windows'a ekstra maliyet demek.

Yani bir sorun yaşayan kullanıcı, yardım almak için illa ki en son sürüme güncellemek zorunda?
Bakın microsoft Windows 8.1' e 2023, hatta 7' ye 2020 ye kadar hata düzeltme ve güvenlik güncelleştirmeleri vereceğini söylüyor. Bu yazıdan sonra Technopat' ın her Windows 10 a geçirme girişimleri, kendine menfaat olmasa da zorla hayır yaptırmak gibi bir şey.

Eski sürüme güvenlik yamaları çıkarmak daha zor. İşletim sistemleri gibi bunların düşmanları da gelişiyor. Ve bir sistem, düşmanları karşısında yenik düştümü, güncellemeler kesiliyor.

Yani bir sorun yaşayan kullanıcı, yardım almak için illa ki en son sürüme güncellemek zorunda?
Bakın microsoft Windows 8.1' e 2023, hatta 7' ye 2020 ye kadar hata düzeltme ve güvenlik güncelleştirmeleri vereceğini söylüyor. Bu yazıdan sonra Technopat' ın her Windows 10 a geçirme girişimleri, kendine menfaat olmasa da zorla hayır yaptırmak gibi bir şey.
Birkere yeni çıkan işlemciler Windows 10 dışında Windows ürünü desteklemiyor. Neden kalanlarına destek versinler ki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski sürüme güvenlik yamaları çıkarmak daha zor. İşletim sistemleri gibi bunların düşmanları da gelişiyor. Ve bir sistem, düşmanları karşısında yenik düştümü, güncellemeler kesiliyor.

Yani Microsoft' un belirttiği tarih ve verdiği söz tamamen palavra. Doğru mu anladım?

Yani Microsoft' un belirttiği tarih ve verdiği söz tamamen palavra. Doğru mu anladım?
Hayır. Ama Technopat gibi forumlar, Microsoft'un verdiği tarihe sadık kalmak zorunda değil. Windows 11 çıkarsa, Windows 10'a olan desteği de kısa bir sürede keserler.

Demek ki, desteğin kesilmesinin sebebi zevk.
Sadece kolaylık. Aynı anda 3 işletim sistemine destek vermek mi, yoksa bir işletim sistemine destek vermek mi daha kolay olur? Kaldı ki sosyalde 4 başka markanın destek bölümü de var.

En yenisi daha iyi en güncel her zaman iyidir. İbrahim hocamın dediği gibi her Windows ile ilgilenemez.

Herhangi bir sorun için 100 TL lisans almak.., pek kolay değil.
Bahsettiğim miktar da Kinguin için geçerli. Konuyu açan malum arkadaş Vatan' daki 500 TL fiyat etiketini görünce ne yapacak? Sorundan daha büyük mesele açtınız başına D:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı