Eski Windows Ürün Anahtarıyla Windows 10 ve 11’e Yükseltme Yolu Kapanıyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Windows 7 ve Windows 10

Microsoft, Windows 7 ve 8.x sahiplerinin Windows 10 ve 11’e ücretsiz yükseltme yapmalarına olanak tanıyan yöntemlerin yolunu kapattığını açıkladı. Şirketin resmi açıklaması Microsoft Cihaz İş Ortağı Merkezi iletişim portalında yayınlandı. Peki bu ne anlama geliyor? Microsoft, 2015 yılında Windows 10’u piyasaya sürerken eski işletim sistemlerini kullanan kişilerin ücretsiz şekilde yükseltme yapmasına imkan tanımıştı. Yazılım devinin […]

Devamı: Eski Windows Ürün Anahtarıyla Windows 10 ve 11’e Yükseltme Yolu Kapanıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Yani bu ucuza satılan Windows 10 Pro ve Windows 11 Pro ürün anahtarlarının artık çalışmayabileceği anlamına mı geliyor? Çünkü bazı ucuz ürün anahtarı satan web sitelerinin Windows 7 Ultimate için olan ürün anahtarlarını verdiğini ve o şekilde Windows 10 Pro veya Windows 11 Pro'nun etkinleştirilebildiğini duymuştum.

Hwid yöntemi ile etkinleştirmiştim. O zaman iptal olmaz değil mi?

Dediğim gibi eski lisansların iptal edilmesiyle ilgili bir şey yayınlanmamış.
Aslında Microsoft'un yaptığı açıklamaya da çok anlam veremedim.

Microsoft’un Windows 10/11 için ücretsiz yükseltme imkanı 29 Temmuz 2016’da sona erdi. Windows 7/8 ücretsiz yükseltmesini elde etmeye yönelik yükleme yolu da artık kaldırılmıştır. Ancak Windows 10 kullanıcıları şimdilik Windows 11’e yükseltme yapmaya devam edebilirler.

Söyledikleri gibi 2016'da bu yükseltme işinin sona ermiş olması gerekiyordu ama günümüze kadar devam etti. Bu sefer gerçekten engellediler mi acaba, bir denemek lazım.

Eki Görüntüle 1962797
Microsoft, Windows 7 ve 8.X sahiplerinin Windows 10 ve 11'e ücretsiz yükseltme yapmalarına olanak tanıyan yöntemlerin yolunu kapattığını açıkladı. Şirketin resmi açıklaması Microsoft cihaz iş ortağı merkezi iletişim portalında yayınlandı. Peki bu ne anlama geliyor? Microsoft, 2015 yılında Windows 10'u piyasaya sürerken eski işletim sistemlerini kullanan kişilerin ücretsiz şekilde yükseltme yapmasına imkan tanımıştı. Yazılım devinin […]

Devamı: Eski Windows Ürün Anahtarıyla Windows 10 ve 11’e Yükseltme Yolu Kapanıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bir bu eksikti, artık ucuz key devri kapandı. Yapılırsa bile o keylerin nereden geldiği belli olmaz. Microsoft EA ya dönüyor gibi. Yoksa bana mı öyle geliyor? Yakında ISO indirmek için para isteseler şaşmam.

Dediğim gibi eski lisansların iptal edilmesiyle ilgili bir şey yayınlanmamış.
Aslında Microsoft'un yaptığı açıklamaya da çok anlam veremedim.

Microsoft'un Windows 10/11 için ücretsiz yükseltme imkanı 29 Temmuz 2016'da sona erdi. Windows 7/8 ücretsiz yükseltmesini elde etmeye yönelik yükleme yolu da artık kaldırılmıştır. Ancak Windows 10 kullanıcıları şimdilik Windows 11'e yükseltme yapmaya devam edebilirler.

Söyledikleri gibi 2016'da bu yükseltme işinin sona ermiş olması gerekiyordu ama günümüze kadar devam etti. Bu sefer gerçekten engellediler mi acaba, bir denemek lazım.

Bu yöntemin kendilerine zarar olarak geri döndüğünü onlarda biliyor. Bir sürü yöntem türedi böyle, bilgisayarini Windows 7 yapıp ücretsiz 10'a yükselten mi dersin, bu keyleri pazarlayan mi dersin. Var da var arkadaş.

Geri
Yukarı