Eski Windows Ürünlerini Satın Almak Artık Mümkün Değil mi?

hefese19

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung SSD 970 EVO Plus
Ekran kartı
NVIDIA Geforce GTX 1080 Ti
Anakart
MEG Z390 ACE
İşlemci
i9 9900K
Merhaba, işim gereği Pentest'le uğraşmaktayım ve bazı atak vektörlerini deneyebilmek için eski Windows ürünlerine ihtiyaç duymaktayım. Örneğin Windows XP, veya Windows Server 2008 gibi. Bunların lisanslaması sürüyor mu pek emin değilim. Çünkü Microsoft'un resmi sitesinde bu ürünlere dair lisans hakkında bir sayfa bulamadım veya Amazon'da arama sonuçlarında Microsoft satıcısı için şu an bu ürün mevcut değil bilgisi sürekli verilmiş. Microsoft'un bu vb. eski ürünlerini lisanslı olarak satın almak artık mümkün değil mi? Mümkünse nereden ve nasıl acaba? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube de birini gördüm xp lisansı aldı ama Amerikan vatandaşıydı. Amerika'da bir numarayı arayarak aldı.

YouTube'da birini gördüm XP lisansı aldı ama Amerikan vatandaşıydı. Amerika'da bir numarayı arayarak aldı.
Bahsettiğiniz video bu mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece Windows XP değil, Windows server 2008, Windows server 2012, Windows 7 gibi çeşitli sayıda ürüne lisanslı ihtiyacım var. Telefon tek çıkış yolu görünüyor bahsettiğiniz gibi. Ama enteresan. Satılmıyorsa ürünler bedava olarak resmi sitesinden indirilebilmeliydi veya satılıyorsa resmi sitesinde sipariş atabilmeliydik veya Amazon, eBay gibi e-ticaret sitelerinden lisansını alabilmeliydik. Bunun yerine ikisinin de olmaması ve muallak bir durumun ortada bırakılması korsan çıkışı dışında yol bırakmıyor ama telefonu bir deneyeceğim. Bilgiler için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı