Eski workstation için işletim sistemi önerisi

Ben Windows kurma taraftarıyım ama Linux deneyebilirim. Sistem yeterli olur mu? Halihazırda XP'yi kaldırabiliyor fakat bazen zorlanıyor.

Alpine Linux ve Xfce masaüstü ortamıyla Linux kurulumu yapabilirsiniz. Bunun yanında Windows'a aşinaysanız ve bırakmak istemiyorsanız Windows NT'nin açık kaynak kodlu yeniden yazılmış hali olan reactos u deneyebilirsiniz. Hala geliştirilme aşamasında ama 256m RAM ile yapabileceğiniz her şeyi yapacaktır. Bunun yanında Windows uygulamalarınızı da gönül rahatlığıyla açabilirsiniz.

Deminden 33,9 boş yerim vardı şimdi 33,8 sürekli azalıyor sizce ne var?

Yeni konu açınız.

Alpine Linux ve Xfce masaüstü ortamıyla Linux kurulumu yapabilirsiniz. Bunun yanında Windows'a aşinaysanız ve bırakmak istemiyorsanız Windows NT'nin açık kaynak kodlu yeniden yazılmış hali olan reactos u deneyebilirsiniz. Hala geliştirilme aşamasında ama 256m RAM ile yapabileceğiniz her şeyi yapacaktır. Bunun yanında Windows uygulamalarınızı da gönül rahatlığıyla açabilirsiniz.

Yeni konu açınız.
ReactOS'da Windows 2000 havası aldım, tasarım olarak hoşuma gitti, peki bu kadar eski bir bilgisayara şuanki gibi USB ile kurulum yapılabilir mi?

Balena Etcher programını tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eğer balena hata verirse bu videodan da rufus ile kurabilirsiniz.
Reactos sanallaştırılmamış donanımda çalışmaya uygun değil maalesef. Boot bile edemezsiniz.

Kötü oldu, o zaman Windows XP veya 2000 kuracağım, onları USB ile kurabilir miyim peki yoksa CD mi gerekli?

Bazı sistemlerde çalışıyor. İnternette videolarını gördüm fakat denemedim siz yine de bence bir deneyin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı