Eskiden arkadaş olduğun kişinin anısını hatırlamak

Ara sıra eski mahalleme gidince canlanıyor anılarım. Nefretle hatırlıyorum onlarla yaşadığım anıları. Keşke hiç tanımasaydım onları.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Birkaç kişi var eskiden çok yakın olup şu an konuşmadığım, anılarım gözümün önünden geçerken kendimi tutmasam böyle olurum.

Ne yazık ki çok kötü bir tane yaşadım. Her gün onunla güzel vakitler geçirirdim. Hayatımın belki de en en mutlu dönemiydi. Şu an ise tamamen boşluktayım. Keşke bu iğrenç hareketleri yapmamış olsaydı da normal şekilde devam etseydik. Yazık oldu.

Küçük bir meseleydi halbuki...Kavga ettik sırf bir kız yüzünden. Okulda tanınan ikiliydik. Kavga ettikten sonra okulda göz göze geliyorduk ancak birbirimizi tanımıyormuş gibi yapıyorduk. Teneffüste sıralarımızda otururken birbirimizin ensesine şaplak indirmek, hunharca gülmek, birbirimizi dövmek sonrasında kollarımızı birbirimizin omzuna atıp sınıfa yürümek istiyorduk. Ama yapamıyorduk. Kesiştiğimizde birbirimize bakıp sanki hiç tanışmamış gibi yapıyorduk. Hala onunla birlikte yaptığımız aksiyonları, mutlulukları gözümün önüne getirir, ne günlermiş be deyip geçip gider yüzüme bir tebessüm ve içime acı bir üzgünlük eklerim...

Size de oluyor mu? Eskiden çok iyi arkadaş olduğunuz bir kişinin artık arkadaşınızın olmaması ve onunla olan komik anılarınızın aklına gelmesiyle gelen acı gülümseme.
İçinde bir burukluk hissi oluşuyor, değişik bir tecrübe. Daha dün hatırlama değil lakin rüyamda gördüm. Anlam veremediğim ama kısa süren bir histi.

Geri
Yukarı