Eskiden olan ölümlü tüp ve yağ kuyrukları hikayeleri

Doktor dediğin adam memur 2-3 kişi şikayet etse meslekten atılır hiç böyle bir risk almaz.
Hocam sizce o dönemde devlet düzgün mü çalışıyordu? Yapmayın lütfen... Ne sosyal medya var, ne adam akıllı televizyonlar var. Bir olay olsa kimsenin ruhu duymaz ama şimdi af ederseniz yolda kaçan sıçan ölse ertesi sabah haberimiz oluyor? O zamanlarda bu tür olaylar sıkça yaşandı, kime şikayet edersen et hiçbir şekilde gerekli kanun ve yönetmelikler uygulanmamış. Kısaca denetim ve kontrol yok ki şikayet edesin, köşede adam öldürsen kimsenin haberi olmaz o dönemde. Bu dönemin şartları ile o dönemi kıyaslamayın lütfen.

Doktor dediğin adam memur 2-3 kişi şikayet etse meslekten atılır hiç böyle bir risk almaz.

ABD Kıbrıs yüzünden değil haşhaş ekimi yüzünden uyguladı ABD ile zıtlaşan Ecevittir, milleti bir paket margarine muhtaç etti bizim yarım akılılarda sırf ABD, Batı karşıtı olduğu için kahraman ilan ettiler.
Hocam dediğiniz gibi mi diye baktım haşhaş ekimiyle ilgili en ufak bilgi bile yok sizin gibi Malum partililer bu suçu hep Ecevit'e atarlar zaten.
Kıbrıs Barış Harekatı'nın Amerika ile zıtlaşmanın alakası yok harekat zorunluydu orada Türkler öldürülürken Harekat'tan başka ne yapılabilirdi?

Hocam dediğiniz gibi mi diye baktım haşhaş ekimiyle ilgili en ufak bilgi bile yok sizin gibi malum partililer bu suçu hep Ecevit'e atarlar zaten.
Kıbrıs barış harekatı'nın Amerika ile zıtlaşmanın alakası yok harekat zorunluydu orada türkler öldürülürken Harekat'tan başka ne yapılabilirdi?

32.gün 12 Eylül belgeselinde Bülent Ecevit açıklıyor. ABD Ecevit hükümetine haşhaş krizi yüzüne takıktı. Kıbrıs harekatında direk dalınca sinirli olan ABD Kıbrıs harekatı adı altında ambargo koydu. Harekattan tek sorumlu Ecevit değil Demirel hükümeti de çekmiştir. 12 Eylül Demirel'e yapıldı bir bakımdan.

Hocam dediğiniz gibi mi diye baktım haşhaş ekimiyle ilgili en ufak bilgi bile yok sizin gibi Malum partililer bu suçu hep Ecevit'e atarlar zaten.
Kıbrıs Barış Harekatı'nın Amerika ile zıtlaşmanın alakası yok harekat zorunluydu orada Türkler öldürülürken Harekat'tan başka ne yapılabilirdi?
ABD 1963'te harekatı engelledi istese 1974'te de engellerdi. Kıbrıs harekatına giden süreç 1950'lerden beri başlıyor. Bizim uçaklar harekat yapılmadan çok daha önce bombalamıştı o zaman niye ambargo koyulmadı? Kaynak olarak arkadaşın dediği gibi 32.gün ve okuduğum "Çılgın Türkler Kıbrıs" var.

Yeni konular

Geri
Yukarı