Eskiden Oynayıp İsmini Bilmediğimiz Oyunlar

Bu güzel konu hazır açılmışken bende merak ettiğim bir oyunu resimle sorayım. Oyunu 2000'li yıllarda oynuyorduk. İki boyutlu bir oyundu. Resimde görünen mavi yıldız bizim gemimiz ve kırmızı olanda her bölüm geçtikçe değişen boss. Siyah kenarlıklarda dolaşırken boss bize vuramıyordu. Ancak şekildeki gibi alana girip parça parça alanı almaya çalışınca boss vurabiliyordu. Yüzde 90 gibi bir oranda alanı silince bölüm bitiyordu. Yakın dönemlerde buna benzer oyunlar çıktı ama ben bunların atası olan oyunu arıyorum.

Eki Görüntüle 515914
Zannedersem bahsettiğiniz oyun bu 'airxonix'

Bu güzel konu hazır açılmışken bende merak ettiğim bir oyunu resimle sorayım. Oyunu 2000'li yıllarda oynuyorduk. İki boyutlu bir oyundu. Resimde görünen mavi yıldız bizim gemimiz ve kırmızı olanda her bölüm geçtikçe değişen boss. Siyah kenarlıklarda dolaşırken boss bize vuramıyordu. Ancak şekildeki gibi alana girip parça parça alanı almaya çalışınca boss vurabiliyordu. Yüzde 90 gibi bir oranda alanı silince bölüm bitiyordu. Yakın dönemlerde buna benzer oyunlar çıktı ama ben bunların atası olan oyunu arıyorum.

Eki Görüntüle 515914
aradığınız oyun volfied ya da qix olabilir mi?

Yeri gelmişken ben de sorayım . Tünel veya metro gibi bir mekanın içindeydik. Elimizdeki silahla insanları vuruyorduk.

Oyunlardan hatırladığım kadarıyla bilgiler vereyim.Yardımcı olursanız sevinirim.
Birinci oyunda; Oyun FPS silah oyunu.Oyuna konvoyda üstünde bir silah olan bir araçta başlıyorsun.Böyle konvoya saldırıyorlar dağdan adamlar falan iniyor.Sanırım çöl bölgesiydi.Konvoy durduktan sonra araçtan iniyorsun ve dağa çıkıyorsun,aşağı bölgede teröristlerin karargahı var oraya saldırıyorsun ve ilk bölüm bitiyor.Diğer 2 bölümde de biri tekne ile diğeri helikopterde başlıyor.Hâtta köylüler sizi taşlıyor vs. (COD serisinden değil.)

İkinci oyun:Oyun başlangıcında intro olarak teleferikten kayıyorsun.Düşmanın sana sıkması sonucu ip kopuyor ve hangara düşüyorsun.(intro bitti) Hangarda çatıştıktan sonra kırmızı bir Tır var ona binip askeri bölge gibi bir yere gidiyorsun yanında petrol var hâtta.(Bir türlü askeriyeye girememiştim.Meğersem arkasında gizli bir yer varmış.) COD serisinden olduğunu söylediler ama bulamadım.

Üçüncü oyun: 10 tane boss olan bir zombi oyunu.Hatırladığım kadarıyla ilk boss Dev gibi olan bir karakter.Yanında da uçan yarasaya benzer bir yaratık vardı.Değişik bir ses çıkarak üstünüze uçuyordu.İkinci boss ise bir iskele gibi bir yerde suyun içinden fırlıyordu.Magnuma benzer bir tabanca ile ateş ediyorduk.Köşede meşale sembolleri ile canımız gösteriliyordu.
Bir oyun vardı. Mor mor adamlar vardı biz kabadayı idik. O çocukları dövüyorduk ve kafamda da bir maske vardı. Çok merak ediyorum neydi acaba?

Şu oyunu bilen var mı?

2004-2005 yıllarında ilk bilgisayarım olduğunda bir oyun oynuyordum. CS tarzında polis-terörist tarzı iki takım var ve silahlar satın alarak çatışıyorsun.

Hatırladıklarım:
- Öldürdüğün adamdan paralar tomar halinde yere düşüyordu sanırım.
- Oyunda ki karakterlerin birinde böyle uzun ayaklara kadar gelen paltolardan vardı sanırım kahverengi mor rengi gibiydi.
- Hatırladığım tek harita bir taraf yokuş tarzı bir yerde başlıyor ve ileriye doğru gittikçe bir koğuş tarzı yataklı bir bölüm vardı pencereden ve kapıdan girilebilen bir de asker gözcü kulesi gibi çatılara çıkılan bir bölüm vardı.
- Oyunun icon resmini tam hatırlayamamakla birlikte sanırım gözlüklü veya yüzü yara bere içinde (ikisinden biri) bir adamın kafası vardı.

Biliyorsanız çok mutlu olurum. :)

Bi oyunda ben sorayım ilk bilgisayarimda o zaman için mükemmel grafikli ve bir çocuk için zor bir oyundu diyebileceğim polisiye oyun. Hırsızlar var biz sadece nisan alıyoruz karakterimiz yürüyor vuruyoruz hırsızları AVM gibi bir yer sanırım ilk harita sonra vururken sürekli vilav mi desem vilcop mi bi ses çıkıyor vilav vilav gibi. Sonra hırsızlar arabayla kaçıyor bizde kovalamaca gibi bir sahneye giriyoruz.
Bir zoo tycoon vardı bayılırdım XP'de oynardım şimdi yok sanırım o oyun ya da XP'de var sadece.

Bi oyunda ben sorayım ilk bilgisayarimda o zaman için mükemmel grafikli ve bir çocuk için zor bir oyundu diyebileceğim polisiye oyun. Hırsızlar var biz sadece nisan alıyoruz karakterimiz yürüyor vuruyoruz hırsızları AVM gibi bir yer sanırım ilk harita sonra vururken sürekli vilav mi desem vilcop mi bi ses çıkıyor vilav vilav gibi. Sonra hırsızlar arabayla kaçıyor bizde kovalamaca gibi bir sahneye giriyoruz.
Bir zoo tycoon vardı bayılırdım XP'de oynardım şimdi yok sanırım o oyun ya da XP'de var sadece.
Aklıma bir tek ''Virtua Cop 2'' geldi. Acaba o olabilir mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı