Eskiden Recep Baltaş Windows Vista Öneriyor Muydu?

Adion

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Lüleburgaz
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün sınıfta @brk35 ile aklımıza bir soru takıldı. Recep Baltaş şuan en güncel sistemi yani Windows 8.1'i öneriyor. Peki Vista ilk çıktığında pek kullanılmayan, çoğu kişinin memnun kalmadığı ve sorunlu denilen Vista'yı öneriyor muydu? Yoksa XP kullanmaya devam edin mi diyordu? Çünkü ben eski bilgisayarımı aldığımda içinde Vista vardı ve çok sorun çıkarıyordu. Çok merak ediyorum gerçekten. Özellikle cevabı kendinden duyabilirsek çok memnun oluruz. :) @Recep Baltaş

Hiç önereceğini sanmıyorum, Millenium kadar berbat olmazsa da Vista'da yine berbat bir işletim sistemiydi :)

Vista veya diğerleri fark etmez. Yeni çıkan her şey işimize yarayacaksa tavsiye ederiz. XP senelerce kullanılıp ardından Vista diye bir sistem duymak ne kadar şaşırtıcı ise o gün de güncellikten yana olduğu ve olduğumuz için önermiş olması lazım. Ancak güncellemelerle beraber dediğiniz gibi değişik bir sistem olduğundan sıkıntıların olması normal. Windows 10 şu an bizim için level atlamış bir sistem ise o da zamanın level atlamış sistemi idi.

Ekran Alıntısı35.PNG
Ekran Alıntısı36.PNG

Bu ASRock 775İ945GZ, bu İşlemci ile Vista Starter çalıştırdı hem de 512MB RAM ile. Sizlerin idda ettiği hiçbir sorunu yapmadı. Sonra buna 1GB RAM ekledim ama öncesi 7 Beta bile kurdum. O 512MB RAM varken sorun olmadı, bu Vista uyumlu olunca sorun yok...

Benim ilk bilgisayarımda (Pentium 4 641) Windows Vista Home Basic vardı. Bende hiç sıkıntı çıkmamıştı. Sizde ne gibi sıkıntılar çıkmıştı? Merak ettim.
Vista ile yeni gelen AERO özelliği beni bitiren en kötü sorundu diyebilirim, durduk yere ekran kartına çok fazla yük bindiriyordu :) Başka da pek sorun yaşamadım.

Vista ile yeni gelen AERO özelliği beni bitiren en kötü sorundu diyebilirim, durduk yere ekran kartına çok fazla yük bindiriyordu :) Başka da pek sorun yaşamadım.
O bizde de oldu. 7100 GS'nin gücü Aero'ya pek yetmiyordu. Kapatınca (sabit renge geçince) sorun düzeldi :D

Vista veya diğerleri fark etmez. Yeni çıkan her şey işimize yarayacaksa tavsiye ederiz. XP senelerce kullanılıp ardından Vista diye bir sistem duymak ne kadar şaşırtıcı ise o gün de güncellikten yana olduğu ve olduğumuz için önermiş olması lazım. Ancak güncellemelerle beraber dediğiniz gibi değişik bir sistem olduğundan sıkıntıların olması normal. Windows 10 şu an bizim için level atlamış bir sistem ise o da zamanın level atlamış sistemi idi.
Teşekkürler cevapladığınız için. Hatırlıyorum ben Vista bilgisayar aldım diye arkadaşlarım çok aşırı iyi bir şey aldığımı sanmışlardı. Aslında Casper'dı. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı