Esmer tenli birisi nasıl beyaz tene döner?

Küçükken beyaz tenliyim, güneşte durmaktan falan bayağı karardım, esmerleştim yani acaba beyaz tene dönebilme şansım var mı krem vb. başka şeylerle?
Ya da tenimi nasıl açabilirim?
Şu an kara olduğum belli oluyor yani.

Bazı kremler olduğu söyleniyor ama doğru mudur bilemem.

Güneşten insan esmerleşmez, en fazla yanar; sonradan genetiğindekiten rengine döner.

Küçükken beyaz olup sonradan esmerleşmeniz genlerinizle alakalı.

İyi güzel de hocam abim beyaz ablam beyaz ben esmerim genler bir tek bana mı etki etti onlar da süt beyazı değiller ama esmerlik te yok yani
Bunun bir kremi bir tedavisi yok mu ya.

Konuyu okuyunca aklıma Son Kara Kedi ismindeki kitap geldi.

Bir doktora başvurum biz nereden bilelim :D.

Hocam cildiye bakıyordu değil mi?
Abi sana yaz boyunca inşaat işciliği yazıyorum o zaman. Saat sekiz buçuk başla akşam vakti bitir o zaman esmer olursun.

Esmer değil zenci olunur 😂😂
Konuyu okuyunca aklıma son kara kedi ismindeki kitap geldi.

Kitap ta anlıtanla mı benziyor konumuz yok sa kitabın adından mı bu varsayıma ulaştınız acaba.

Kitap ta anlıtanla mı benziyor konumuz yoksa kitabın adından mı bu varsayıma ulaştınız acaba.
Kitabın konusu ten rengi gibi bir şey. Bir ada var ve bu ada da her şey kara kedilerden sorumlu tutuluyor. Kafandaki sivilce, yoksulluk yani kısaca her şey. Bunları tezgahlayan ise adaya fareleri salan bir şirket. Fare kapanlarından zengin olacaklar. Bu olay sırasında kara kediler öldürülürken beyaz kediler yere göğe sığdırılamıyor. Siyah kediler organize olmaya çalışıyor, beyaz kediler onları ispiyon ediyor ve hatta siyah kediler kendilerini beyaza boyamaya falan çalışıyorlar. Beyaz kedilerde öldürülüyor bir süre sonra uğursuz diye bu fare kapanı planı için. Bu plan sekiyor ve adayı fareler işgal ediyor. En sonda ise kara kediler ortaya çıkıp farelerin kökünü kurutuyor ve kahraman oluyorlar diyeyim. Atladığım inanılmaz ama inanılmaz detaylar var ama en kısa özet bu. Beyaz ile siyahın yaşamaya çalıştığı aşk, intiharlar, yardımlaşmalar, ihanetler, sınıf farkları neler var neler. Yani kısaca siyahilere yapılan ırkçılıklara inceden bahsediliyor. Arkadaş beyaz olmak isteyince o aklıma geldi. Siyah kedilerin beyaz kedi olmak istemesi. Kitap beni o kadar etkilemiş ki 2 veya 3 sene önce okumama rağmen unutmadım.

Kitabın konusu ten rengi gibi bir şey. Bir ada var ve bu ada da her şey kara kedilerden sorumlu tutuluyor. Kafandaki sivilce, yoksulluk yani kısaca her şey. Bunları tezgahlayan ise adaya fareleri salan bir şirket. Fare kapanlarından zengin olacaklar. Bu olay sırasında kara kediler öldürülürken beyaz kediler yere göğe sığdırılamıyor. Siyah kediler organize olmaya çalışıyor, beyaz kediler onları ispiyon ediyor ve hatta siyah kediler kendilerini beyaza boyamaya falan çalışıyorlar. Beyaz kedilerde öldürülüyor bir süre sonra uğursuz diye bu fare kapanı planı için. Bu plan sekiyor ve adayı fareler işgal ediyor. En sonda ise kara kediler ortaya çıkıp farelerin kökünü kurutuyor ve kahraman oluyorlar diyeyim. Atladığım inanılmaz ama inanılmaz detaylar var ama en kısa özet bu. Beyaz ile siyahın yaşamaya çalıştığı aşk, intiharlar, yardımlaşmalar, ihanetler, sınıf farkları neler var neler. Yani kısaca siyahilere yapılan ırkçılıklara inceden bahsediliyor. Arkadaş beyaz olmak isteyince o aklıma geldi. Siyah kedilerin beyaz kedi olmak istemesi. Kitap beni o kadar etkilemiş ki 2 veya 3 sene önce okumama rağmen unutmadım.
üşenmeyip yazdığınız için teşekkürler

Michael Jackson'ın beyazlaması deri hastalığı dolayısıyla oldu ve fondöten kullanılıyordu. Bahsettiğiniz isimlerin beyazlamasına gelince hepsi 'zaten beyaz'dı. Sadece latino fishing ya da black fishing yaptılar. 2000'lerde Christina Aguilera'da esmerdi birden sarışınlığa geçti. Lazerle beyazlaşmayı duymuştum, ama güneşe çıktığınız da kalıcı yanıklar oluşması muhtemelmiş.

Geri
Yukarı