Esnaftan alınan ürün iade edilmiyor

mr_hidir

Hectopat
Merhaba, esnaftan annem ütü almış. İnternet fiyatının 600TL fazlasını ödemiş, bugün iadeye gittim ve alındıktan sonraki 2. gün. Şu anda biz mal bozuk olmadığı sürece iade almıyoruz, kabul etmiyorum vb. şeyler dedi. Tüketici hakim heyetine gidiyorum deyip şansımı denedim nereye gidersen git dedi. Şu anda nasıl bir yol izlemeliyim?

İşe yarayacağını sanmam. Esnaftan aldığın için görerek aldın sayılıyorsun. Bu yüzden internet alışverişlerinde olduğu gibi bir şart göstermeden iade hakkı verilmiyor.

Merhaba, esnaftan annem ütü almış. İnternet fiyatının 600TL fazlasını ödemiş, bugün iadeye gittim ve alındıktan sonraki 2. gün. Şu anda biz mal bozuk olmadığı sürece iade almıyoruz, kabul etmiyorum vb. şeyler dedi. Tüketici hakim heyetine gidiyorum deyip şansımı denedim nereye gidersen git dedi. Şu anda nasıl bir yol izlemeliyim?
:D Nereye gidersen git biraz komik olmuş :D Tüketici Hakem Heyeti'ne gidin.

İşe yarayacağını sanmam. Esnaftan aldığın için görerek aldın sayılıyorsun. Bu yüzden internet alışverişlerinde olduğu gibi bir şart göstermeden iade hakkı verilmiyor.
7 gün hakkımız yok mu ?

Malı sattığına dair kanıt olacak olan faturayı bile kesmemiştir ne THH'si?
Fiş var elimde.

:D Nereye gidersen git biraz komik olmuş :D Tüketici Hakem Heyeti'ne gidin.
Teşekkür ederim.

Screenshot_4.png

Serbest piyasa. Keyfi iade hakkınız yok, 7 gün 14 gün olan "Cayma Hakkı" internet alışverişlerinde geçerli.

Satıcı haklı, üründe ayıp yoksa iade etmez.

Geri
Yukarı