Espresso: Kapsül Kahve mi Toz Kahve mi?

Benim anlamadığım kısım bu üst seviye makineler zaten çekirdek öğütüp yapıyor, kapsül de mi kullanılıyor?

Hayir taze ögütme kahve sevmiyorum, zaten makinemin öyle bir özelligi yok sadece Nespresso ve türevi kapsülleri kullaniyor.
Tatildeydim gec cevap yazdim kusura kalma be ya. :)

2000 € ? İyiymiş. Az para değil gerçekten değer mi acaba ? Ucu cüzdana deyiyor. :) 3'ü 1 arada candır bazen de zengin hissettiğimde Nescafe Xpress alıyorum. :)

2000 € ? İyiymiş. Az para değil gerçekten değer mi acaba ? Ucu cüzdana deyiyor. :) 3'ü 1 arada candır bazen de zengin hissettiğimde Nescafe Xpress alıyorum. :)

200 €'ya olanlari da var ama 1 sene anca gider, ömürlük bir makina istiyorsan paraya kiyacaksin. Ayrica makinemin bu kadar pahali olmasinin markadan baska ikinci nedeni einbau (?) Türkcesini bilmiyorum olmasi.
Hani ne derler, hani gömme makineler oluyor ya mobilyanin icine giren...

İkinci nedeni "einbau" (Türkçesini bilmiyorum) olması.
İç aksamının kalitesi mi hocam?* Öyle bir çeviri çıkıyor. :rolleyes:

Ayrıca kalite konusunda da haklısın. İleride nasip olurda evlenirsem zaten tüm ürünlerimi Almanya'dan, ömürlük almayı planlıyorum...

Yav evde bir mixer var abi, benden yaşlı. Ve hala sıkıntısız çalışıyor. :uyku:

*Sordum. İç aksam imiş.

Son düzenleme:
@Neşeli Enginar yurtdışında içtim, cidden lezzetli :)

2000 Euro ya da daha üstü yatırım zaten kazançlı. Çekirdekten üst seviye kahve yapan her cihaza yatırım uzun vadede kendi maliyetini de çıkartıyor :) Benim anlamadığım kısım bu üst seviye makineler zaten çekirdek öğütüp yapıyor, kapsül de mi kullanılıyor? Ayrı mı o.

@Orkun Akar NESCAFE Gold MyCafe normal tozdan mı yapıyordu?

Ek not: Fiyat dert değil deseniz de maliyetin ötesinde tek kullanım poşet ve kapsül kahveler çok fazla ambalaj çöpü oluşturuyor. Yoksa tazelik avantajı var, bütün tenekeyi açmak yerine tek kapsülde iş bitiyor.

Ali hocam hergün kahve içenler daha dinç oluyormuş ve ömrü uzatıyormuş doğru mudur?

Ali hocam hergün kahve içenler daha dinç oluyormuş ve ömrü uzatıyormuş doğru mudur?
Öyle, abartmamak kaydıyla, kahve insanı bir ayıltır, dikkati arttırır. En güzel çeşit aslında klasik Türk kahvesi :)

Ayrıca yaşına ve tansiyonuna dikkat etmek koşuluyla kahvedeki antioksidanların prostat kanseri riskini azalttığı da daha önce British Journal of Cancer'de yayınlandı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı