ETAP Pardus çözünürlük nasıl değiştirilir?

Merhaba, okullarımızdaki akıllı tahtalarda bulunan Pardus'un Etap masaüstüsü var. Bu kullandığımız sürümde nasıl ekran çözünürlüğü değiştirebiliriz? Okulda ihale benim üstüme kaldı da 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bunun için sudo su yetkisi lazım diye biliyorum. Maalesef şifreyi bilen yok.
Yok hocam ne sudosu. Şimdi kendi pc'mde denedim root olmadan çalıştı bu arada live cd ile herhangi bir dağıtımı önyükleyerek şifreyi değiştirebilirsiniz. Ben öyle yaptım hatta ssh ile bağlanıp dersi sabote ediyordum.

Yok hocam ne sudosu. Şimdi kendi pc'mde denedim root olmadan çalıştı bu arada live cd ile herhangi bir dağıtımı önyükleyerek şifreyi değiştirebilirsiniz. Ben öyle yaptım hatta ssh ile bağlanıp dersi sabote ediyordum.
Kusura bakmayın admin yetkisi istiyor sandım. Peki live ile boot edip sifeyi nasıl değiştireceğim?

Kusura bakmayın admin yetkisi istiyor sandım. Peki live ile boot edip sifeyi nasıl değiştireceğim?
Yazarak anlatamamki. Yusuf İpek'in bir videosu vardı bulunca atarım.

@saygısızlık yapma Buldum hemen. :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2. yönteme bakın.

Yazarak anlatamamki. Yusuf İpek'in bir videosu vardı bulunca atarım.

@saygısızlık yapma Buldum hemen. :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2. yönteme bakın.
Tamam, çok teşekkür ederim :)

Tamam, çok teşekkür ederim :)
Bu da yazılı hali:

Yeni konular

Geri
Yukarı