Etcher ile Linux ISO'su yazdırılır mı?

Ventoy'u anlamadım ISO seçemiyorum sanırım farklı bir kullanımı var.

Çok teşekkürler ISO'yu yazdırmaya gidiyorum.

Ventoy direkt USB'ye kurulur, ISO dosyaları direkt içine atılır ve bir GRUB ekranında istediğiniz ISO'yu seçip boot edebilirsiniz.

Birden fazla ISO'yu destekler.

Çok teşekkürler ISO'yu yazdırmaya gidiyorum

Ventoy bir ISO yazma aracı değil çünkü.

USB'nizde istediğiniz kadar ISO'yu barındırıp istediğinz kadar da dosya depolamanıza olanak sağlayan bir çözüm. Kendi USB'mde de kullanıyorum. Birden fazla ISO bulunuyor içinde bu sayede hem test yapabiliyorum hem sorun yaşadığımds chroot atmakta zorluk yaşamıyorum.

Kurmak isterseniz Ventoy kurulum aracını açıp option kısmından GPT seçtikten sonra USB'yi seçip install deyin. Eğer UEFI değil legacy kurulum yapmak istiyorsanız GPT seçtiğiniz yerde MBR seçin.

Kurulumdan sonra kurmak istediğiniz ISO'yu USB içine atıp bilgisayarı yeniden başlatıp USB'yi boot edin. Gelen ekranda ISO'yu seçip normal boot diyerek boot edin. Eğer Windows kurulumu yapacaksanız wimboot Mode'u seçin.

Çok teşekkürler ISO'yu yazdırmaya gidiyorum
Ventoy'un GUI aracı ile ISO'yu seç sonrasında Ventoy'u kendi aracı ile kur. Ardından Ventoy'un sana ayarladığı kendi kişisel dosyalarını koyacağın (veya isolarını) boş bölümü aç ve ISO'yu yapıştır.

Ventoy bir ISO yazma aracı değil çünkü.

USB'nizde istediğiniz kadar ISO'yu barındırıp istediğinz kadar da dosya depolamanıza olanak sağlayan bir çözüm. Kendi USB'mde de kullanıyorum. Birden fazla ISO bulunuyor içinde bu sayede hem test yapabiliyorum hem sorun yaşadığımds chroot atmakta zorluk yaşamıyorum.

Kurmak isterseniz Ventoy kurulum aracını açıp option kısmından GPT seçtikten sonra USB'yi seçip install deyin. Eğer UEFI değil legacy kurulum yapmak istiyorsanız GPT seçtiğiniz yerde MBR seçin.
Seçenek kısmında GPT seçmesine gerek yok. MBR seçmesi onun Legacy kurulum yapmasına neden olmaz. Aksine USB hem eski hem yeni cihazlarda çalıştırılmak isteniyorsa bildiğim kadarı ile MBR seçilmeli.

Geri
Yukarı