ETH kazançları neden coştu?

Uzun süre fiyatının düşük kalması bir çok madencinin madenciliği bırakmasına neden olabilir bu durumda zorluk azalır ethereum geliri artar. Ama günlük olarak düşüp yükselmeler pek etkilemez. Mesela geçen hafta hem eth değeri yüksek hemde zorluk daha azdı.
Haklısınız ama şu an fiyat 1-2 ay önceye göre yine de çok yüksek ve kazanç da yeterince iyi. O yüzden ben madenciliğin bırakılacağına inanmıyorum şu aşamada. En azından ETH 2.0’a kadar bir azalma olmaz. Üstüne birde yeni 30 tane 3080 ve 3090 gücünde özel makineler üretildi ve satışına başlandı, başlanıyor. Bence olay ETH 2.0’dan sonra kopacak. Tabii bunu söykerken de insan düşünüyor “eskiden ETH mi vardı?” diye. ETH 2.0’dan sonra bakalım kazmak için nasıl coinler çıkacak 🙄

Haklısınız ama şu an fiyat 1-2 ay önceye göre yine de çok yüksek ve kazanç da yeterince iyi. O yüzden ben madenciliğin bırakılacağına inanmıyorum şu aşamada. En azından ETH 2.0’a kadar bir azalma olmaz. Üstüne birde yeni 30 tane 3080 ve 3090 gücünde özel makineler üretildi ve satışına başlandı, başlanıyor. Bence olay ETH 2.0’dan sonra kopacak. Tabii bunu söykerken de insan düşünüyor “eskiden ETH mi vardı?” diye. ETH 2.0’dan sonra bakalım kazmak için nasıl coinler çıkacak 🙄
Şuanda madenciler azalmaz zaten dediğiniz gibi gelir yüksek. Eğer 2 bin dolar civarlarına düşerse bir çok kişi bırakabilir. Ben miningin yakın zamanda biteceğini düşünmüyorum, dediğiniz gibi yeni ETH asic cihazı çıktı bunu alıcak büyük madencilik firmalar ETH madenciliğinin bitmesi durumunda büyük korsan saldırılarda bulunabilirler. Özellikle daha yeni devreye alınmış bir sistem olduğunda bu hackleme saldırılarından yara alma ihtimali çok yüksek olur.

Bu arada antminer E9 gibi cihazlar çok kazançlı ama ağda büyük bir zorluk artışına sebep olacaklar. Ekran kartı ile madencilik yapanlar özellikle biraz daha eski kart kullananlar bu zorluktan büyük manada etkilenecekler.
Antminer E9 keşke benim olsa. 😁

Şuanda madenciler azalmaz zaten dediğiniz gibi gelir yüksek. Eğer 2 bin dolar civarlarına düşerse bir çok kişi bırakabilir. Ben miningin yakın zamanda biteceğini düşünmüyorum, dediğiniz gibi yeni ETH asic cihazı çıktı bunu alıcak büyük madencilik firmalar ETH madenciliğinin bitmesi durumunda büyük korsan saldırılarda bulunabilirler. Özellikle daha yeni devreye alınmış bir sistem olduğunda bu hackleme saldırılarından yara alma ihtimali çok yüksek olur.

Bu arada antminer E9 gibi cihazlar çok kazançlı ama ağda büyük bir zorluk artışına sebep olacaklar. Ekran kartı ile madencilik yapanlar özellikle biraz daha eski kart kullananlar bu zorluktan büyük manada etkilenecekler.
Antminer E9 keşke benim olsa. 😁
Aynen dediğiniz gibi 👍
Bu madencilik işi kolay kolay bitmez bence de...Baksanıza 2-3 ay önce Chia mı vardı? 🙄
Bir ara ETC kazançta ETH’yi geçti.
Bence mutlaka kazılacak bir coin bulunacak hep 👍
Belki geleceğin mesleğinden bahsediyoruz kimbilir ???
Oturma odası gibi her evde mininge özel havalandırmalı odalar yaparlarmış 😂

Bir ara ETC kazançta ETH’yi geçti.
Etcnin ani değer kazanması miningde öne çıkardı.
Bence mutlaka kazılacak bir coin bulunacak hep
Katılıyorum
Oturma odası gibi her evde mininge özel havalandırmalı odalar yaparlarmış
Bu iş kesinlikle profesyonel bir meslek haline evrilecek ama herkesin yapıcağını düşünmüyorum şuanki herkesin kolaylıkla kazançlı yapabildiği durum geçici bence. Asic ile gpular arasında makas giderek açılacak nasılsa şuan bitcoini kimse ekran kartı ile yapmıyorken ilerde ethereumda öyle olucak başka coinlerde. Bu işi yapıcaklar büyük yatırımlar yapıp tesis kurucak bence.

Etcnin ani değer kazanması miningde öne çıkardı.

Katılıyorum

Bu iş kesinlikle profesyonel bir meslek haline evrilecek ama herkesin yapıcağını düşünmüyorum şuanki herkesin kolaylıkla kazançlı yapabildiği durum geçici bence. Asic ile gpular arasında makas giderek açılacak nasılsa şuan bitcoini kimse ekran kartı ile yapmıyorken ilerde ethereumda öyle olucak başka coinlerde. Bu işi yapıcaklar büyük yatırımlar yapıp tesis kurucak bence.
Zaten 30 tane 3080’nin yaptığı işi bir makinenin yapması muazzam bişey. Sadece elektrik ve internet istiyor 🙄
Bakalım daha neler göreceğiz...

ETH bende hayli düşük.
Sizlerde de böyle mi?
108 MH/s ile 4.5 $ kazandırıyor.
Chia işine gireyim diyorum HDD'ler ateş pahası olmuş.
Doğru dürüst para kazanan da yok.
Aldığım HDD'leri çakal satıcılar iptal ettiler.
Daha pahalıya satacaklar.

ETH bende hayli düşük.
Sizlerde de böyle mi?
Hocam daha fazla kazanmanız gerekli bir yerde sorun var.
Chia işi bence mantıksız düzgün bir havuzda olmadığı için. Zamanında girip bir kaç tane kazanlar karda sadece. Fiyatınında şişirme olduğunu düşünüyorum ya balon olup patlıycak yada zorluk çok artıcak ve küçük yatırımcı için hiç bir cazibesi olmuycak. Şuan bile anca 10tb ile başlanması gerekli o zaman bile 4 ay filan tahmini süre veriyor bir tane chia kazsbilmek için.

ETH bende hayli düşük.
Sizlerde de böyle mi?
ETH bende hayli düşük.
Sizlerde de böyle mi?
Bende şu an 108 MH 11.42 dolar veriyor günlük.
Stale yada invalid sayın artmıştır. Bir madeni resetle.
Ben şu anda chia’ya da başladım ama plot işi çok zor. Çok uzun sürüyor.
100Gb’lık plot 7-8 saat sürüyor. Artık gerisini sen düşün.
Allahtan arşiv için sakladığım eski HDD’ler vardı. Oradaki eski bluray filmleri silip onlarda kazıma başladım. O yüzden çakallarla işim olmadı 😊

Geri
Yukarı