ETH mining için anakart ve işlemci önerisi

IbrhmCgty

Decapat
Kullanılacak ekran kartları:
  • ASUS ROG STRIX RTX2070 8 GB (En son kendi sistemimden söküp ekleyeceğim.)
  • MSI Radeon RX 6700 XT 12 GB
  • Gigabyte Radeon RX 6700 XT 12 GB
  • MSI Radeon RX 6800 Gaming X Trio 16 GB

İşlemci ve anakart için çok fazla ödeme yapmadan uygun fiyatlı ürünler tercih etmek sizce mantıklı? Anakart ve işlemci önerisine ihtiyacım var şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Kullanılacak ekran kartları:
  • ASUS ROG STRIX RTX2070 8 GB (En son kendi sistemimden söküp ekleyeceğim.)
  • MSI Radeon RX 6700 XT 12 GB
  • MSI Radeon RX 6800 Gaming X Trio 16 GB

İşlemci ve anakart için çok fazla ödeme yapmadan uygun fiyatlı ürünler tercih etmek sizce mantıklı? Anakart ve işlemci önerisine ihtiyacım var şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
Ryzen 5 2600 satıyorum. Düşünürseniz dönebilirsiniz.

Ucuzundan Intel işlemci alsan yeterli.
Kaliteli olan bir anakart almalısın yoksa Anakart'ın yanabilir.

2200G +
İleriye dönük mining istersen B450 GAMING ( MSI B450 GAMING PLUS MAX AMD AM4 DDR4 ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 6 PCI slotu ileri işleri büyütürsen seni kurtarır)
Tek kartla devam edeceksen ucuz bir şeyler al :D.

Öneriniz için teşekkür ederim peki Intel işlemci için bir öneriniz var mı benzer şekilde.
Ucuzundan Intel işlemci alsan yeterli.
Kaliteli olan bir anakart almalısın yoksa Anakart'ın yanabilir.

Peki bir öneriniz var mıdır bu iş için?
Sorduğun sorunun cevabını bilmiyorum ama yazdığın ekran kartlarına bakıp bir iç çektim be kardeşim.

Yaklaşık 45K'lık bir yatırım oldu umarım bir gün siz daha iyilerine sahip olursunuz :)

Öneriniz için teşekkür ederim peki Intel işlemci için bir öneriniz var mı benzer şekilde.

Peki bir öneriniz var mıdır bu iş için?

Yaklaşık 45K'lık bir yatırım oldu umarım bir gün siz daha iyilerine sahip olursunuz :)

Çok çok pardon ya ben ilk mesajı yarım okumuşum, ilk ekran kartını söküp onunla başlayacaksın sandım(diğer yazdıklarını okumadım onlar şu an kullandığın sistemin parçalarıdır sandım), şimdi tekrar okuduğum zaman fark ettim olayı.
Intel bilmem ama bu Gaming Plus (Intel uyumlu muadili vardır belki) tipi bir kart sana şart. Yani en az 5-6 PCI slotu olmalı ki tek Rig'te işini çözebilesin.
Şu listeden bir göz atabilirsin.

Çok çok pardon ya ben ilk mesajı yarım okumuşum, ilk ekran kartını söküp onunla başlayacaksın sandım(diğer yazdıklarını okumadım onlar şu an kullandığın sistemin parçalarıdır sandım), şimdi tekrar okuduğum zaman fark ettim olayı.
Intel bilmem ama bu Gaming Plus (Intel uyumlu muadili vardır belki) tipi bir kart sana şart. Yani en az 5-6 PCI slotu olmalı ki tek Rig'te işini çözebilesin.
Şu listeden bir göz atabilirsin.

Teşekkürler siz üstteki anakartı atınca aklıma eski anakartım geldi kaldırmıştım onu unutmuşum elimde Gigabyte Z390 PRO anakart var üzerinde M.2 slotları ile birlikte bayağı slot var kullanabileceğim. Şimdi bir soru ile daha sizi rahatsız edeceğim kusura bakmayın ama FSP Hydro G PRO 750W PSU = 2 Adet RX 6700 XT 1 Adet RX 6800 ve RTX2070'i kaldırır mı mining yaparken yoksa kendi bilgisayarım Gigabyte P1000gm var onumu söküp kullanmalıyım?

Teşekkürler siz üstteki anakartı atınca aklıma eski anakartım geldi kaldırmıştım onu unutmuşum elimde Gigabyte Z390 PRO anakart var üzerinde M.2 slotları ile birlikte bayağı slot var kullanabileceğim. Şimdi bir soru ile daha sizi rahatsız edeceğim kusura bakmayın ama FSP Hydro G PRO 750W PSU = 2 adet RX 6700 XT 1 adet RX 6800 ve RTX2070'i kaldırır mı mining yaparken yoksa kendi bilgisayarım Gigabyte P1000gm var onumu söküp kullanmalıyım?

Dostum Google'a kartların güç tüketimlerini yazdım;
6700 XT için 230,
6800 XT için 300,
2070 için 175, sonuçları çıktı (tabii sen bir daha araştır yanlış olabilir ben ilk önüme çıkan siteden baktım).
3*230 +300+170 = 1165 çıkıyor. Yani duruma göre senin 1000W'lık PSU'un bile yetersiz kalabilir. Ben bir de PSU hesaplama sitelerinden bakayım, hatta link atarım sende ölçer biçersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı