ETH mining için kart önerisi

onurcancelep

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 1 aylık araştırma sonucu 4 ay önce başladığım mining macerama güncelleme yapmak istiyorum. Çok takip edemiyorum, piyasa nasıl bakamıyorum. Sizden ricam bana 35 -40 mh/s kazım yapacak GTX 1080 ile birlikte kullanacağım bir kart önerisi sunmanız. Bu kartı yazıyorum çünkü iki kart sıcaklık, güç kullanımı olarak beni üzmesin istiyorum. Power Supply ürünüme gelecek olursak 2 yıldır kullandığım Everest Rampage RGB850 850W 80+ Gold RGB LED'li Full Moduler. Bir de anakart ASUS ROG STRIX F Gaming. Bu bilgilere göre önerilerinizi bekliyorum. Iki kart tek kasada bu Power Supply ile beslenecek. 8000-9000 TL arası. ( Mümkünse daha uygun da olur, sadece mining yapacağım.)

Sevgiler.
Gelebilecek yorumların önüne geçmek için yazıyorum. Sadece ekran kartı önerisi için yorum yazalım arkadaşlar. Diğer bileşenler vs yoruma kapalı. Teşekkürler.
Bu şekilde mining yapılmaz, yapılsa da mantıklı değil. 40 mh verecek kart 5600xt, o da 6500 liraya bulunur ama siz 8-9k civarı öneri bekliyorsunuz, biri gelip önerse alacaksınız yani. Araştırmanız bu kadar azken bu şekilde bu işe girerseniz çok zarar edersiniz.
Bu yoruma seni ilgilendirmez dersem kabalık etmiş olmam umarım.
Beni ilgilendirmeyecekse bunu burada paylaşıp "öneri istiyorum" diyemezsin. İyi forumlar, oynadığın kumarda bol şanslar :)
Kardeşim kart önerisi yapacaksın, gerisi seni ilgilendirmez.

Son düzenleme:
Amazon.tr yi takip ederseniz 9.5 - 10.5 lira arasına RTX 3070 Ti alabilirsiniz. ETH mining gelirleri sürekli düşüyor. 3070 Ti ile RVN, ergo vb. altcoinler kazabilirsiniz.

Şimdi fiyatlar artmış durumda ancak 2 hafta önce 6700 XT almış idim 8750 TL'ye. İndirim kovalayabilirsiniz. 110W, 46.7 Mh/s ve 50 derece altında çalışıyor. Olmazsa da hem yeni hem de garantili olması sebebiyle 6600 XT bakabilirsiniz. Güç tüketimi oldukça az ve 30-32 Mh/s veriyor. İkinci el garantili ürünler de bulunabilir, LHR olmayan 3060'lar fiyata göre alınabilir. Çok değişken ve seçenek var direkt bir şey söylemek zor.

Amazon.tr yi takip ederseniz 9.5 - 10.5 lira arasına RTX 3070 Ti alabilirsiniz. ETH mining gelirleri sürekli düşüyor. 3070 Ti ile RVN, ergo vb. altcoinler kazabilirsiniz.
Bütçe artmıyor teşekkürler.
Bütçe artmıyor
Şimdi fiyatlar artmış durumda ancak 2 hafta önce 6700 XT almış idim 8750 TL'ye. İndirim kovalayabilirsiniz. 110W, 46.7 Mh/s ve 50 derece altında çalışıyor. Olmazsa da hem yeni hem de garantili olması sebebiyle 6600 XT bakabilirsiniz. Güç tüketimi oldukça az ve 30-32 Mh/s veriyor. İkinci el garantili ürünler de bulunabilir, LHR olmayan 3060'lar fiyata göre alınabilir. Çok değişken ve seçenek var direkt bir şey söylemek zor.
45 üzeri olması çok iyi derecesi 50 60 uygun benim için. 1080 150w 34 mhs çalışıyor. Tabi 4 senelik kart orası ayrı. Tam istediğim bu. Bakıyorum bu modele. Fakat 1080 ile uyumu ? Sli - Cf yapılmıyor farklı oldukları için. Nasıl iki kartı göreceğim. Ekranı hangisine bağlamak mantıklı? Bir de biriyle mining biriyle PC kullanımı oyun vs kullanımı aynı anda olacak şekilde mümkün mü? Bilgisi olan yeşillendirsin lütfen.

Bütçe artmıyor teşekkürler.

Bütçe artmıyor

45 üzeri olması çok iyi derecesi 50 60 uygun benim için. 1080 150w 34 mhs çalışıyor. Tabi 4 senelik kart orası ayrı. Tam istediğim bu. Bakıyorum bu modele. Fakat 1080 ile uyumu ? Sli - Cf yapılmıyor farklı oldukları için. Nasıl iki kartı göreceğim. Ekranı hangisine bağlamak mantıklı? Bir de biriyle mining biriyle PC kullanımı oyun vs kullanımı aynı anda olacak şekilde mümkün mü? Bilgisi olan yeşillendirsin lütfen.
Dediklerinizin hepsi mümkün. Ancak mining yapılırken oyun oynanmaz. Bir kartın tamamını oyun/gündelik kullanacaksanız bu şekilde olur. Günlük kullanım için de sorun olmaz yanlış anlaşılma olmasın. Sadece minig yaparken oyun olmaz.

Dediklerinizin hepsi mümkün. Ancak mining yapılırken oyun oynanmaz. Bir kartın tamamını oyun/gündelik kullanacaksanız bu şekilde olur. Günlük kullanım için de sorun olmaz yanlış anlaşılma olmasın. Sadece minig yaparken oyun olmaz.
Çok teşekkür ederim. Karta baktım. Uyguna bulmaya çalışıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı