ETH mining için anakart ve işlemci önerisi

Dostum Google'a kartların güç tüketimlerini yazdım;
6700 XT için 230,
6800 XT için 300,
2070 için 175, sonuçları çıktı (tabii sen bir daha araştır yanlış olabilir ben ilk önüme çıkan siteden baktım).
3*230 +300+170 = 1165 çıkıyor. Yani duruma göre senin 1000W'lık PSU'un bile yetersiz kalabilir. Ben bir de PSU hesaplama sitelerinden bakayım, hatta link atarım sende ölçer biçersin.

Bu değerler TDP değerleri sanırım yani Max çekebileceği ben yanlış biliyor olabilirim KB ama eğer dediğin gibiyse kendime yeniden güç kaynağı almam gerekecek :(

Kullanılacak ekran kartları:
  • ASUS ROG STRIX RTX2070 8 GB (en son kendi sistemimden söküp ekleyeceğim.)
  • MSI Radeon RX 6700 XT 12 GB
  • Gigabyte Radeon RX 6700 XT 12 GB
  • Gigabyte Radeon RX 6700 XT 12 GB
  • MSI Radeon RX 6800 Gaming X Trio 16 GB

İşlemci ve anakart için çok fazla ödeme yapmadan uygun fiyatlı ürünler tercih etmek sizce mantıklı? Anakart ve işlemci önerisine ihtiyacım var şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Hocam işlemci olarak 2 çekirdekli ucuz bir işlemci işinizi görür, anakart olarak da ileriye dönük yapacaksanız bu işi B450 işinizi görecektir.

6700 XT yok ama 3 tane 6800XT+2070 koyunca 1050W gereklilik çıkıyor (CPU vs. koymadım sadece 3 tane 6800XT+1 tane 2070 koyup denedim) üstelik ben 3 tane 6800 XT koydum, yani sende neredeyse 4 tane olacak ( iki kart arasında 25 var)

Hocam işlemci olarak 2 çekirdekli ucuz bir işlemci işinizi görür, anakart olarak da ileriye dönük yapacaksanız bu işi B450 işinizi görecektir.

Cevabınız için teşekkür ederim hocam eski anakartımın durduğunu hatırladım ailemi aradım göndermeleri için onu kullanacağım Gigabyte Z390 PRO vardı işimi görür büyük ihtimalle tekrardan harcama yapmaya gerek yok gibi i5-9600KF işlemcide vardı bunlar ile yapmayı düşünüyorum.
6700 XT yok ama 3 tane 6800XT+2070 koyunca 1050W gereklilik çıkıyor (CPU vs. koymadım sadece 3 tane 6800XT+1 tane 2070 koyup denedim) üstelik ben 3 tane 6800 XT koydum, yani sende neredeyse 4 tane olacak ( iki kart arasında 25 var)

Teşekkür ederim 1 tane Gigabyte 850W PSU almayı düşünüyorum fiyatları diğer 850W modüler PSU'lara göre uygun görünüyor cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Cevabınız için teşekkür ederim hocam eski anakartımın durduğunu hatırladım ailemi aradım göndermeleri için onu kullanacağım Gigabyte Z390 PRO vardı işimi görür büyük ihtimalle tekrardan harcama yapmaya gerek yok gibi i5-9600KF işlemcide vardı bunlar ile yapmayı düşünüyorum.

Rica ederim hocam, hayırlı kazançlar.

Öneriniz için teşekkür ederim peki Intel işlemci için bir öneriniz var mı benzer şekilde.

Peki bir öneriniz var mıdır bu iş için?

Yaklaşık 45K'lık bir yatırım oldu umarım bir gün siz daha iyilerine sahip olursunuz :)

İşim vardı hocam bakamadım.
Anakart olarak kaliteli 8'li BIOSTAR anakart öneririm tanıdığımda bu işi yapıyor BIOSTAR anakart kullanıyor.

İşlemci olarak bu anakarta 1151 pinli bir işlemci lazım Pentium veya i3 bir işlemci alabilirsiniz.

Anakart önemli hocam sonradan da ekleme yapabilirsiniz.

En ucuz anakartı bile alsan artık bu işi yapabilirsin slot sayısı o kadar önemli değil riser çoklayıcı aparatlar çıktı 1 slota 4 tane takmanı sağlıyor. İşlemci işi zaten hiç önemli değil en ucuzu neyse onu alın sistem sadece mining için kullanılacaksa bu dediklerim geçerlidir.

Cihazın linkini de ekliyorum kendim kullanıyorum gayet sorunsuz işini yapıyor.

İşim vardı hocam bakamadım.
Anakart olarak kaliteli 8'li BIOSTAR anakart öneririm tanıdığımda bu işi yapıyor BIOSTAR anakart kullanıyor.

İşlemci olarak bu anakarta 1151 pinli bir işlemci lazım Pentium veya i3 bir işlemci alabilirsiniz.

Anakart önemli hocam sonradan da ekleme yapabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim hocam anakart ve işlemci problemini çözdük :) riser kablosu almıştım anakart üzerinde takınca ekran kartları bir birine çok yakın oluyor hava alması problem olabilir tekrardan zaman ayırıp dönüş yaptığınız için teşekkür ederim.
En ucuz anakartı bile alsan artık bu işi yapabilirsin slot sayısı o kadar önemli değil riser çoklayıcı aparatlar çıktı 1 slota 4 tane takmanı sağlıyor. İşlemci işi zaten hiç önemli değil en ucuzu neyse onu alın sistem sadece mining için kullanılacaksa bu dediklerim geçerlidir.

Cevabınız için teşekkürler çoklayıcı almadım fakat PCI-E 1x to 16x USB 3.0 Riser Yükseltici Kart aldım.

Hocam kolay gelsin. Ben 2 tane 3080 ekran kartı ile bir giriş yapacam bu işe . Ögrenmek istedigim bir kaç konuda yardımcı olursanız sevinirim. 3080 ekran kartına uygun mining için Anakart ve işlemci tavsiyesinde bulunursanız sevinirim. Bu arada ilerde sistemi artıracagım için 6 ekran kartını kaldırabilecek bir anakart önerirseniz çok daha iyi olur.

Hocam PSU birleştirici diye bir şey var 1000v ile 750v PSU'ları onun ile bağlıyorsun birbirilerine ve 1750v oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı