ETH mining için anakart ve işlemci önerisi

Hocam kolay gelsin. Ben 2 tane 3080 ekran kartı ile bir giriş yapacağım bu işe. Ögrenmek istedigim birkaç konuda yardımcı olursanız sevinirim. 3080 ekran kartına uygun mining için anakart ve işlemci tavsiyesinde bulunursanız sevinirim. Bu arada ileride sistemi artıracagım için 6 ekran kartını kaldırabilecek bir anakart önerirseniz çok daha iyi olur.

Merhaba, bende bu konularda yeniyim yanlış bilgi verip sizleri yanıltmak istemem.
Hocam PSU birleştirici diye bir şey var 1000v ile 750v PSU'ları onun ile bağlıyorsun birbirilerine ve 1750v oluyor.

Ürün linki paylaşabilir misiniz rica etsem?
Hocam PSU birleştirici diye bir şey var 1000v ile 750v PSU'ları onun ile bağlıyorsun birbirilerine ve 1750v oluyor.

Power uzatma kablosu bundan bahsediyorsunuz sanırım doğru muyum?

Son düzenleme:
Ryzen 5 2600 satıyorum. Düşünürseniz dönebilirsiniz.
Kullanılacak ekran kartları:
  • ASUS ROG STRIX RTX2070 8 GB (En son kendi sistemimden söküp ekleyeceğim.)
  • MSI Radeon RX 6700 XT 12 GB
  • Gigabyte Radeon RX 6700 XT 12 GB
  • Gigabyte Radeon RX 6700 XT 12 GB
  • MSI Radeon RX 6800 Gaming X Trio 16 GB

İşlemci ve anakart için çok fazla ödeme yapmadan uygun fiyatlı ürünler tercih etmek sizce mantıklı? Anakart ve işlemci önerisine ihtiyacım var şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
Kurdunuz mu sistemi bütün kartlar çalıştı mi dediginiz anakartta

Teşekkür ederim 1 tane Gigabyte 850W PSU almayı düşünüyorum fiyatları diğer 850W modüler PSU'lara göre uygun görünüyor cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

PSU'da kartları beseleyecek kadar PCI-e çıkışı var mı?
En ucuz anakartı bile alsan artık bu işi yapabilirsin slot sayısı o kadar önemli değil riser çoklayıcı aparatlar çıktı 1 slota 4 tane takmanı sağlıyor. İşlemci işi zaten hiç önemli değil en ucuzu neyse onu alın sistem sadece mining için kullanılacaksa bu dediklerim geçerlidir.

Cihazın linkini de ekliyorum kendim kullanıyorum gayet sorunsuz işini yapıyor.

Hangi kartları bağladınız buna? Taşıma kapasitesi gibi bir durum var mı?

Geri
Yukarı