ETH mining için OC ayarı

rootaner

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Stajyer
Herkese merhaba,
Arkadaşlar ben donanımdan hiç anlamıyorum, overclock bilgim hiç yoktur. Birkaç ay ETH mining yapmak istiyorum fakat düzgün bir OC yapamadım.
Bugüne kadar sadece AMD Radeon yazılımı ile hız aşırtma yaptım. Verileri altta paylaşıyorum.
Ne yaptıysam hep ya kapandı ya da watman gibi bir hata verdi bir tane, buldum ayar fakat tam emin değilim bu ayar ile 39-40mh/s ve 115 Watt elektrik çekiyor.
Size sorum en iyi bu donanımlar ile overclock nasıl yapabilirim rehber videoları izledim fakat herkesin donanımı farklı olduğu için kendime uygun bir rehber bulamadım.
Donanım:
ASUS TUF 3 RX 5600 XT OC 6 GB.
ASUS Prime B450M-K 4400MHz(OC)
AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende de 5600 XT model bir ekran kartı var. Daha önce 6 gün kadar mining yaptım. O zaman çektiğim fotoğrafa bakınca benim ayarlarım VRAM 1794 MHz, GPU Maks. Frekans -30, Güç Limiti -30 Şeklindeymiş. 39.1 Mh olarak kazım yapıyormuş.

Bende de 5600 XT model bir ekran kartı var. Daha önce 6 gün kadar mining yaptım. O zaman çektiğim fotoğrafa bakınca benim ayarlarım VRAM 1794 MHz, GPU Maks. Frekans -30, Güç Limiti -30 Şeklindeymiş. 39.1 Mh olarak kazım yapıyormuş.
Çok teşekkür ederim 90watt çekiyor artık, eski ayar ile nerdeyse aynı MH/s veriyor ve 115watt çekiyordu.

Genelde kartların modeli bile aynı olsa aynı ayarlar her kartta olmuyor. Bunu kendiniz deneyerek, 50-100 birim arttırarak/eksilterek bulmalısınız. Mesela Nvidia kartlarda kimi memory modelleri (-) değer ile en iyi kazımı yaparken kimi (+) değerle yapıyor. Kimi kart (Mesela benim) Memory clock +800'ü geçemezken kimisi 1400 yapabiliyor.

Genelde kartların modeli bile aynı olsa aynı ayarlar her kartta olmuyor. Bunu kendiniz deneyerek, 50-100 birim arttırarak/eksilterek bulmalısınız. Mesela Nvidia kartlarda kimi memory modelleri (-) değer ile en iyi kazımı yaparken kimi (+) değerle yapıyor. Kimi kart (Mesela benim) Memory clock +800'ü geçemezken kimisi 1400 yapabiliyor.
Evet aslında en makul cevap deneme yanılma yöntemi bunun çözümü, en azından üsteki arkadaşın verdiği değerler üzerinden deneme yanılma yaparım daha hızlı sonuca varırım. Teşekkürler cevabınız için.

Geri
Yukarı