Ethereum Mining'de ideal 1070 ekran kartı sıcaklığı

Ficus

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, GTX 1070'lerden oluşan mining rigimde 3 adet MSI Gaming X 1 adet EVGA FTW modelleri var. MSI olanlar 55 derece civarında çalışırken EVGA olan 69-70 arası gidip geliyor. Termal macun değişimi yapsam bile bir fark olmadı. Bilen kişiler yardımcı olabilir mi? UV yaparak 66 dereceye sabitlemeyi başardım ancak bazı konularda gördüğüm üzere bu mining için yüksek denmiş.

resim_2021-05-27_020945.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi falan değil, power limit'i en aşağı indir ve memory clock'u yapabildiğin en yüksek ayara çek.
Umarım default ayarlarda yapmıyorsundur miningi. Hepsine dediğimi uygula.

İyi falan değil, Power Limit'i en aşağı indir ve Memory Clock'u yapabildiğin en yüksek ayara çek.
Umarım default ayarlarda yapmıyorsundur miningi. Hepsine dediğimi uygula.

Yok hocam defaultta kullanmıyorum. Teşekkürler. Şu an EVGA olan kartım da 56 dereceye düştü. Performans olarak da düştü ancak sorun değil ömrü çok kısalmasın yeter.

Bilmeyen arkadaşlar da yorum yapmış yok 80 dereceye kadar sorun yok diye. Öyle bir dünya yok. O sizin gördüğünüz GPU'nun sıcaklığı, mining işleminde kullanılan belleklerdir. 1070'in bellek sıcaklığını görebileceğimiz bir program yok. O nedenle maksimum 55 58 derece civarında çalışmalı. GPU tam yükte kullanılmadığı halde 80 dereceye çıkıyorsa bellekler ne haldedir siz düşünün. Şöyle bir örnek vereyim, 5700 kartım mining yaparken GPU sıcaklığı 46 derece, bellek sıcaklığı 82 derece. Bu size bir fikir verebilir.

Geri
Yukarı