Etherium Mining'de ideal ekran kartı sıcaklığı kaç olmalıdır?

Teşekkür ederim. Mining yaparken ara vermeye gerek var mı? Yani 48 saat aralıksız kartı çalıştırsak bir sorun olur mu?
bende çok kart var işyerinde onlar işyerinde uzaktan takip ediyorum klima açık ona rağmen sıcaklıkları artarsa fan hızlarını arttıryorum.60 c geçirmedim.
10 gün temaslıdan 20 de bu kapanmadan 30 kusur gündür evdeyim şu an sana yazdığım pc 40 gündür hiç kapanmadı imzamdaki sistem 1060 40 günde aşağıdaki parayı aldım

fdfs.PNG

Çekirdek sıcaklığı nereden öğrenebilirim?

Eki Görüntüle 1023071

Eki Görüntüle 1023075

Sıcaklığı nasıl düşürürüm? UV nasıl yapılır bilmiyorum.
O ekranda yazan çekirdek sıcaklığı işte. 70 derece çok yüksek bir rakam Bellek sıcaklıklarınız 85-100 dereceyi görüyor olmalı bu sıcaklıkta sürdürülebilir değil mining. Soğutmak için en güzel taktik voltajı ve core clock hızlarını düşürüp sadece memory clock hızını arttırmak ve fan hızını gündüzleri %65'in üzerinde, geceleri uyurken falan da %45'in üzerinde tutmak. Kartınızı internete yazıp UV ve OC ayarlarını mining için öğrenebilirsiniz. İngilizce aratmanız yeterli.

O ekranda yazan çekirdek sıcaklığı işte. 70 derece çok yüksek bir rakam Bellek sıcaklıklarınız 85-100 dereceyi görüyor olmalı bu sıcaklıkta sürdürülebilir değil mining. Soğutmak için en güzel taktik voltajı ve Core clock hızlarını düşürüp sadece Memory clock hızını arttırmak ve fan hızını gündüzleri %65'in üzerinde, geceleri uyurken falan da %45'in üzerinde tutmak. Kartınızı internete yazıp UV ve OC ayarlarını mining için öğrenebilirsiniz. İngilizce aratmanız yeterli.

Şu an fan hız %70'te ve 70 derece Core clock en düşükte ve 31mh kazım yapıyorum. Tek sorun sıcaklık düşmüyor ve voltaj ayarlarıyla oynayamıyorum Afterburner'dan.

Şu an fan hız %70'te ve 70 derece Core clock en düşükte ve 31mh kazım yapıyorum. Tek sorun sıcaklık düşmüyor ve voltaj ayarlarıyla oynayamıyorum Afterburner'dan.
MSI ayarlarından voltaj kontrolünü açtıktan sonra voltajı kontrol edebilirsiniz. İnternette aradığınız tüm cevaplar olmalı yoksa buraya tekrar yazın.

Eki Görüntüle 1023590

Eki Görüntüle 1023592

Sabahtan beri uğraşıyorum fakat voltaj ayarı yapılmıyor.
buraya bakıp uv dene bence

Buraya bakıp UV dene bence

1621021308180.png

Abi bir şekilde voltajı düşürdüm sıcaklık 10-15 derece kadar düştü ve şu an bu ayarlarda 65 derece. Daha fazla nasıl düşürebilirim? Ya da şu an iyi mi?

Bende rtx 2060 var msi afterburnerdan ayar yapmadan önce %100 kullanım 70 derecede kazım yapıyordu. Biraz ayar yaptıktan sonra 60-62 dereceye kadar düşürdüm. 60 derecenin altı mining için gayet güzel bir ısı değeri

Bende RTX 2060 var MSI Afterburner'dan ayar yapmadan önce %100 kullanım 70 derecede kazım yapıyordu. Biraz ayar yaptıktan sonra 60-62 dereceye kadar düşürdüm. 60 derecenin altı mining için gayet güzel bir sıcaklık değeri

Şuan kasanın ön kapağını bile çıkardım 65 altını görmüyor.

Geri
Yukarı