Etherium'un Bitcoin'e çevirilerek değer kaybetmesi söz konusu mu?

Makaleler
13
Arkadaşlar merhaba. Forumda madenciler çıkardıkları Etheriumu önce Bitcoine çeviriyorlar sonra Türk lirasına çevirip nakit olarak çekiyorlar.

Peki sorum şu noktada. Etherium'da diyelim ki kazdık ve kazdığımızdan atıyorum bir ayda 300 dolar değerinde Etherium kazandık. Bu 300 doları Türk lirasına çevirmek istedik ve 300 dolar değerinde Etherium'u Bitcoin'e çevirdik. İşte tam bu sırada Bitcoin'in değeri mi esas alınıyor? Bitcoin'in değeri esas alınıyorsa şuan Bitcoin 9000 TL üzerinde değeri var. O zaman kazdığımız Etherium'un değeri Bitcoin'e çevirirsek erimez mi? Yoksa Etherium'da ne kadar kazandıysak aynen o ücreti Bitcoine çevrilerek mi verilecek? Bu arada Etherium 250 dolar civarında. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağolun verdiğiniz bilgi için. Kusura bakmayın yazım hatasından ceza almıştım. Peki Ethereum'dan Bitcoine çevirdik. Bitcoinden de Türk Lirasına çevirirken yine 50 dolar baz alınarak Türk Lirasına çeviriliyor değil mi?

Diyelim 50 dolar değerinde ethereum kazdın. Bunu çevirdiğin zaman sana 50 dolar değerinde Bitcoin veriliyor. Jaxx üzerine yapacaksan bu işlemi ister 10 dolar da, ister 1000 dolar da yaklaşık 7,5 dolar komisyon kesiyor. Bu arada "Etherium" değil Ethereum.
Bu komisyon çok fazla. Önerebileceğin daha düşük komisyon alan cüzdan var mı? 2 gün boşu boşuna Zcash kazdım.(n)

Bu komisyon çok fazla. Önerebileceğin daha düşük komisyon alan cüzdan var mı? 2 gün boşu boşuna Zcash kazdım.(n)
Daha önce de açıkladığım gibi çok düşünmüştüm bunun üzerinde ve litecoin'e çevirip koinimde sattım komisyon ücreti sitesine göre değişiyor yobit kullanıyorum orada komisyonu 0.002 LTC ltc şuan 180TL civarında bu da 36 kuruşa denk geliyor.
Edit ben transfer ücreti zannettim değilmiş kusura bakmayın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı