Ethermine current seviyesini düşürme

brs.97

Hectopat
Current kısmı ekran kartının sıcaklığı arttıkça artıyor, bilgisayarin bulundugu odada pencereyi üstten açarak odayı soğuttum birazcık. Bu seviye 30.1'e kadar düşüp ekran kartı sıcaklığı ise 59'lardan 55'lere kadar düştü. Bu Current'in tam olarak Türkçe meali nedir ve bu ne işe yaramaktadır? Undervolt yaparaktan bu değerleri düşürmem mümkün müdür?

ethermine.png

Alıntıdır:

Anlık olarak kullandığınız miner programının fee kesintisi esnasında bildirilen hız düşer, bu esnada miner programı geliştiricinin önceden belirlediği havuza ve cüzdan adresine bağlanarak ücret ödemesi yapar.
current akım demekmiş,translateden baktım

Diğer anlamlarına bak, şu anki, şimdiki anlamı da var.

Sıcaklıkla alakası yok, o sürekli dalgalı seyir izliyor. 45-50 ye çıkıyor 15 dakika sonra 20'lere düşüyor. O camı açtığında denk gelmiştir. Altta bulunan grafiğe bak.

Alıntıdır:

Anlık olarak kullandığınız miner programının fee kesintisi esnasında bildirilen hız düşer, bu esnada miner programı geliştiricinin önceden belirlediği havuza ve cüzdan adresine bağlanarak ücret ödemesi yapar.
Eğer miner yapıyor iseniz hashrate altındaki current kısmının büyük olması iyimi kötü mü ?

Eğer miner yapıyor iseniz hashrate altındaki current kısmının büyük olması iyimi kötü mü ?

Büyük olması iyi ancak dalgalı olduğu için kendisini nötrlüyor, ve sizin Reported MH/s'nize göre ortalamanız düzeliyor.
Tam anlatamadım aslında ama, kısaca o Current hashrate bağlı olduğunuz havuzla alakalı. Kazmaya başladığınız anda birden yükselmiyor, bıraktığınız anda da birden 0 olmuyor dikkat ettiyseniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı