Çözüldü Ethernet bağlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ShifuTR

Decapat
Yer
Ankara/Çankaya
Daha fazla  
Sorunum Ethernet kablosu takılı ve interneti görüyor ama hiçbir sekilde ne Google'dan sayfa aciyor ya da Steam'e. Kisaca hiçbir sekilde baglanmiyor anca ağ bağdaştırıcılarından devre dışı birakip tekrar etkinlestirdigim zaman düzeliyor. Eski kullandigim bilgisayarda boyle bir sorunum yoktu, yeni aldim bu bilgisayari daha 2 hafta oldu. Yardimci olur musunuz?

Anakart modeli: ASUS Prime B550M-K

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
IP ayarlarını kontrol et belki sabit IP veya DNS vurulmuştur varsa kaldır onları sorun çözülür

Ağ ayarlarinida sifirlamistim komple gene ayniydi.

Güç planı ayarlarından bu aygıtı pil kazanımı için geçici kapat gibi bir şey vardı o ayarlara bakar mısınız belki onla alakalı olabilir.

Biraz geç oldu ama sizin dediğiniz ayar bu muydu dün aksam baktimda orasi tikliydi, tiki kaldirip PC yeniden başlattım ve direkt Steam'e de otomatik baglaniyor. Google'dan da sayfa aciyor.

Sabah PC'yi actigimda da ayni sekilde baglandi. Büyük ihtimalle bundan kaynaklaniyordu gibi, sorunum çözüldü gibi. Ama anlamadigim diger eski PC'de neden böyle yapmadigi.
Sorunum Ethernet kablosu takılı ve interneti görüyor ama hiçbir sekilde ne Google'dan sayfa aciyor ya da Steam'e. Kisaca hiçbir sekilde baglanmiyor anca ağ bağdaştırıcılarından devre dışı birakip tekrar etkinlestirdigim zaman düzeliyor. Eski kullandigim bilgisayarda boyle bir sorunum yoktu, yeni aldim bu bilgisayari daha 2 hafta oldu. Yardimci olur musunuz?

Anakart modeli: ASUS Prime B550M-K

ASUS sitesinden güncel BIOS ve driverları indirin.

Geri
Yukarı