Ethernet bağlantısı gidip geliyor

sevimlikus

Centipat
Daha fazla  
Selam. 2-3 senedir laptopumda ara sıra yaşadığım bir problemi çözmek istiyorum. Dünya işareti geliyor 1-2 saniye sonra tekrar bağlanıyor. Can sıkıcı bir durum. Ethernet kablosu sağlam modem sağlam başka PC'de olmuyor bu sorun.
Eski bir ADSL modemi router gibi kullanıp başka kablo ile bağladım. 6 aydır böyle sorunsuz kullandım sonra tekrar bu sorun hortladı. 2 defa format attım yine aynı sorun. Farklı sürücüler denedim yine aynı. ASUS X550VX modelini kullanmaktayım. Wi-Fi ile idare edeyim dedim, Ethernet bağlantısı gibi stabil bir performansı yok özellikle oyunlarda pek iyi olmuyor. Ani ping artışı olmuyor yani internet iyi durumda fakat kopup gelmesi işleri aksatıyor. İki kabloda CAT 5e. Bir tane Switch alsam bağlasam düzelir mi acaba? Yardımlarınızı bekliyorum. Ethernet bağdaştırıcısı Realtek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Switch'lik bir şey yokta acaba Ethernet portunuza kablo tam oturmuyor veya belli bir süre sonra kablo gevşiyor olabilir mi? Bazı laptoplarda ethernet kablosunun dış koruyucusu ile bağlantı yapılamıyor dış koruyucusuz sisteme takmayı deneyin. Onun dışında Ethernet portunun içinde anormal gözüken bir durum var mı?

Sorunu çözdüm galiba, 8 saattir bağlantım kopmadı.
1-Realtek sürücüsünü güncelledikten sonra bağdaştırıcı ayarlarına girdim.
2-Özellikler sonra yapılandır kısmına girdim.
3-Gelişmiş seçeneklerinden hızlı ve ikili kısmını "100 Mbps Yarım İkili" olarak değiştirdim.
4-Enerji Tasarruflu Ethernet'i, Powersaving'i ve Yeşil Ethernet'i devre dışı bıraktım. Gelişmiş ayarlar böyle.
5-Yan sekmeden güç yönetimi kısmına tıkladım sonrasında "Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın" seçeneğindeki tiki kaldırdım.
Benim sorunumu çözdü büyük ihtimalle çünkü 2-3 saatte bir kopma olurdu artık olmuyor.

Switch'lik bir şey yokta acaba Ethernet portunuza kablo tam oturmuyor veya belli bir süre sonra kablo gevşiyor olabilir mi? Bazı laptoplarda ethernet kablosunun dış koruyucusu ile bağlantı yapılamıyor dış koruyucusuz sisteme takmayı deneyin. Onun dışında Ethernet portunun içinde anormal gözüken bir durum var mı?
2 gün sonra aynı problemleri yaşamaya başladım tekrardan. Dediğiniz gibi ethernet portuna baktım bi anormallik göremedim. Başka kabloyla denedim yine aynı şeyler oluyor. Valla başa bela oldu wi-fi 'da ping stabil olsa sürekli çok umursamayacaktım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı