"'Ethernet'' geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil.'' Hatası

EmWhyDee

Hectopat
Forumda olan ve aynı soruna sahip olan diğer arkadaşların sorularına verilen yanıtların hepsini denedim ama olmuyor. IP'yi elle girsem bu sefer tanımlanamayan ağ hatası oluyor. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forumda olan ve aynı soruna sahip olan diğer arkadaşların sorularına verilen yanıtların hepsini denedim ama olmuyor. IP'yi elle girsem bu sefer tanımlanamayan ağ hatası oluyor. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.
ETHERNET kablosunu değiştirip öyle deneyin. Çözülmezse modemde sorun vardır.

ETHERNET kablosunu değiştirip öyle deneyin. Çözülmezse modemde sorun vardır.

2 farklı ethernet kablosundan denedim ancak ikisinde de çözüme ulaşamadım.WİFi ile bağlanıyor ama ethernet kablolarıyla bağlanmıyor yinede sıkıntı modemde midir?
Complete Internet Repair uygulamasını kullanarak çözüme ulaşabilirsin.
Önceden denemiştim olmamıştı şimdi denedim yine olmadı.Yinede sağ olun aklınızda başka bir çözüm fikri var mıdır?

Son düzenleme:
Önceden denemiştim olmamıştı şimdi denedim yine olmadı.Yinede sağ olun aklınızda başka bir çözüm fikri var mıdır?
Ethernet giriş soketlerinde sorun olabilir modemde başka bir ethernet soketi varsa değiştir kasadada varsa deneyebilirsin.

Birde komut istemcisini açıp (admin olarak) şu komutları deneyin
  • netsh int ip reset
  • ipconfig / release
  • ipconfig / renew
[/QUOTE]

Son düzenleme:
2 farklı ethernet kablosundan denedim ancak ikisinde de çözüme ulaşamadım.WİFi ile bağlanıyor ama ethernet kablolarıyla bağlanmıyor yinede sıkıntı modemde midir?

Aynı sorunu yaşadım 1 hafta önce. Modemde sorun evet. Yeni bir modem alın.

Aynı sorunu yaşadım 1 hafta önce. Modemde sorun evet. Yeni bir modem alın.
Yardımınız için teşekkür ederim,modem değişmek için farklı bir sağlayıcıya mı geçmek zorundayım yoksa değişim kabul ediyorlar mı?
Ethernet giriş soketlerinde sorun olabilir modemde başka bir ethernet soketi varsa değiştir kasadada varsa deneyebilirsin.

Birde komut istemcisini açıp (admin olarak) şu komutları deneyin
  • netsh int ip reset
  • ipconfig / release
  • ipconfig / renew
İkisinde de birer tane giriş var,komutları tekrar tekrar denedim ancak olmuyor.Yardımınız için teşekkür ederim.

Hangi sağlayıcıdan alıyorsanız interneti, arayın durumu anlatın. Ben Superonline'da aynı sorunu yaşamıştım, modem değişmesi gerekmişti. Arayıp durumu anlattığımda yeni modem getirip takmışlardı.

Yardımınız için teşekkür ederim, modem değişmek için farklı bir sağlayıcıya mı geçmek zorundayım yoksa değişim kabul ediyorlar mı?

İkisinde de birer tane giriş var, komutları tekrar tekrar denedim ancak olmuyor. Yardımınız için teşekkür ederim.

Hayır kullandığınız internet sağlayıcısını arayın. Modeminizin arızalandığını ve yeni modem istediğinizi söyleyin. Ekipleri gelip modeminizi kurarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı