Ethernet geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil hatası

Critness

Megapat
Makaleler
4
Yer
Osmaniye/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle sistemim;
ASUS P5K SE / Xeon E5430 / FSP windale 4 AC401 / Sapphire HD 7770 1 GB / Kingston 6 (3x2) GB DDR2 800 MHz / Toshiba P300 500 GB / FSP500-60AHBC 500 Watt +80 Bronze / Windows 10 Home 64 Bit.
Wi-Fi sürekli koptuğu için 10 metre ethernet kablosu aldım, bugün geldi. Kabloyu modeme ve PC'ye taktım. İnternet erişimi yok. Durum şu alttaki resimde mevcut.

Ekran Alıntısı.PNG

Sorun gider basınca da ethernet resetliyor ve sonuç bu oluyor. (Resim alıntı)

hqdefault.jpg

İnternette ne bulduysam denedim hiçbir şekilde işe yaramadı. Ne önerirsiniz? İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
İp adresini DHCP den otomatik ip alacak şekilde ayarla, DHCP hizmetinde sıkıntı varsa internete çıkış yapman gerek cihazla (modemle) aynı ip bloğundan boş bir ip yi elle gir. kabloyu farklı bir cihazda daha dene.

İp adresini DHCP den otomatik ip alacak şekilde ayarla, DHCP hizmetinde sıkıntı varsa internete çıkış yapman gerek cihazla (modemle) aynı ip bloğundan boş bir ip yi elle gir. kabloyu farklı bir cihazda daha dene.
DHCP otomatik şeklinde. Geri kalan kısmı tam anlayamadım, biraz açabilir misiniz? Farklı cihazda deneyeceğim.

Modemin sana IP veremiyorsa, modemin ile aynı blokta olan örn; modem ip : 192.168.2.1 ise bilgisayarına 192.168.2.2 -192.168.2.254 aralığında herhangi bir IP yi el ile ver. Alt ağ maskesi 255.0.0.0 , varsayılan ağ geçidi ise modemin ipsi olsun. DNS i modemin IP si veya 8.8.8.8 olarak ayarla.

Modemin sana IP veremiyorsa, modemin ile aynı blokta olan örn; modem ip : 192.168.2.1 ise bilgisayarına 192.168.2.2 -192.168.2.254 aralığında herhangi bir IP yi el ile ver. Alt ağ maskesi 255.0.0.0 , varsayılan ağ geçidi ise modemin ipsi olsun. DNS i modemin IP si veya 8.8.8.8 olarak ayarla.
Denemiştim, değişen olmamıştı. Yuvadan olabilir mi? Ethernet kartı alsam çözülür mü direk?
Sorunum hala çözülmedi, önerisi olan var mı?
1ST BOOT kısmından Ethernet Network Agent seçtim, sorunum çözüldü. Konu kilitlensin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı