Ethernet geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil hatası

İndirdim. ( DRV_LAN_Intel_....) diye bir dosya geldi. Rardan çıkarttığımda çok fazla dosya geldi. Uygulama yazanı çalıştırdım. CMD açıldı hemen kapandı. Başka da bir şey olmadı. Kurulumu sanırım yapamadım. Her hangi bir şey silme vb. uyarısı da gelmedi ?
EXE olandı sanırım. Asus exe gibi bir şey. Onu bir deneyin. Yeniden başlatın bakalım.

Klasörden çıkan şeyler bu şekilde. AsusSetup'ı çalıştırdım. Yönetici olarak da çalıştırdım. Dediğim gibi çok kısa CMD açılıp kapandı. Bilgisayarımı yeniden başlat yaptım sorunum çözülmedi :/

Dosya Ekleri

• 444.PNG
    444.PNG
    39,9 KB · Görüntüleme: 37
Klasörden çıkan şeyler bu şekilde. AsusSetup'ı çalıştırdım. Yönetici olarak da çalıştırdım. Dediğim gibi çok kısa CMD açılıp kapandı. Bilgisayarımı yeniden başlat yaptım sorunum çözülmedi :/
Aygıt yöneticisinden 'Ağ bağdaştırıcıları' sekmesini açıp görüntü atabilir misin hocam?

Dosya Ekleri

• vvv.PNG
    vvv.PNG
    25,4 KB · Görüntüleme: 33
Modemin arayüz adresi nedir? PC'den modeme erişebiliyor musun? Default Gatewayi bile görmüyor.
Modemin arayüz adresi derken 192.168.1.1 'i soruyorsunuz galiba. PC'den modeme erişebiliyor musun derken neyi kast ettiğinizi anlayamadım. Saçma olan, modeme reset atıp kurulumu tamamladığımda hiçbir sorun olmadan internetimi kullanabiliyorum. Taa ki pc'yi kapatıp açana kadar, kapatıp açınca yine aynı şekilde bağlantı kuramıyorum
Bu arada söylenen bütün işlemleri yaparken kablolu bağlantımı kesmedim. Yani kablo kasaya her zaman bağlıydı ? Bunun yüzünden çözülmüyor olamaz heralde?

Son düzenleme:
Modemin arayüz adresi derken 192.168.1.1 'i soruyorsunuz galiba. PC'den modeme erişebiliyor musun derken neyi kast ettiğinizi anlayamadım. Saçma olan, modeme reset atıp kurulumu tamamladığımda hiçbir sorun olmadan internetimi kullanabiliyorum. Taa ki pc'yi kapatıp açana kadar, kapatıp açınca yine aynı şekilde bağlantı kuramıyorum
Bu arada söylenen bütün işlemleri yaparken kablolu bağlantımı kesmedim. Yani kablo kasaya her zaman bağlıydı ? Bunun yüzünden çözülmüyor olamaz heralde?
Bu sorunu yaşarken tarayıcıya 192.168.1.1 yazarak modeme girebiliyor musunuz onu sormuştum.

Manuel IP Atamasını yapın.

192.168.1.55
255.255.255.0
192.168.1.1

8.8.8.8
8.8.4.4

Geri
Yukarı